Tinklalapio logotipas
Grįžti

Šokas tėvams: vaikai į mokyklą privalės eiti dar anksčiau
event 2018-05-07 domain tv3.lt

Šokas tėvams: vaikai į mokyklą privalės eiti dar anksčiau

Šį rugsėjį į priešmokyklines grupes ateis visi šešiamečiai ir tie penkiamečiai, kurie, tėvelių sprendimu, yra brandūs dalyvauti priešmokykliniame ugdyme, o sulaukę šešerių – eiti į pirmą klasę. Pernai Seimas priėmė Švietimo ir mokslo įstatymo pakeitimą, pagal kurį nuo šių metų tėvai patys gali spręsti, nuo kelerių metų leisti savo vaikus į mokyklą – 6-erių ar 7-erių. Yra tik viena sąlyga.

Pasak Švietimo ir mokslo viceministro Gražvydo Kazakevičiaus, priešmokyklinis ugdymas yra privalomas, tad visi šešiamečiai šiuo metu dalyvauja priešmokykliniame ugdyme.

Specialistai sako, jog kuo anksčiau vaikas pradedamas kryptingai ugdyti, tuo geresni jo rezultatai vėliau mokantis mokykloje. Tą patvirtina ir moksliniai tyrimai. Be to, kokybiškas ankstyvasis ugdymas yra skurdo mažinimo priemonė.

Į mokyklą nuo 5 metų

„Jeigu iki 5 metų problemos, atsirandančios dėl skurdo, socialinės atskirties, specialiųjų ugdymosi poreikių ir kt., nėra šalinamos, jos turi tendenciją dar labiau didėti. Todėl pirmieji metai yra laikas, kai švietimo priemonėmis galima veiksmingiausiai talkinti vaikų raidai ir šalinti pastebėtas problemas.

Tai ypač aktualu Lietuvoje, kur kas penktas vaikas nuo gimimo iki 5 m. gyvena socialinės atskirties ir skurdo sąlygomis. Kokybiškas ankstyvasis ugdymas yra skurdo, iškritimo iš švietimo sistemos mažinimo priemonė, o šalys, kurios ankstyvajam vaikų ugdymui skiria ne mažiau dėmesio ir investicijų nei kitiems švietimo lygmenims, vėliau turi ir ekonominės naudos – mažiau išlaidų reikia skirti sveikatos, socialinės apsaugos, teisingumo sistemoms”, - Tv3.lt dėstė Švietimo ir mokslo viceministras G. Kazakevičius.

Daugiau skaitykite čia.