Tinklalapio logotipas
Grįžti

Šokių pamokos, per kurias galima nešokti
event 2018-10-29 domain Lrytas.lt

Šokių pamokos, per kurias galima nešokti

Muzika Ritos Žogelės vedamose šokių pamokose skamba kiek tyliau nei įprasta, o į pamoką susirinkę specialiųjų poreikių turintys vaikai gali ir nešokti. Trenerė padrąsina, bet nė vieno nespaudžia prisijungti prie šokančių, nes žino, kad vėliau vaikas pats įsilies į ratelį.

Zumbos šokio pamokos ypatingiems vaikams vyksta jau antrą sezoną. Tą rytą, kai lankėmės pamokoje, vieni berniukai ir mergaitės šoko, kiti tiesiog sėdėjo ar net gulėjo ant grindų, treti šokio judesius atliko drauge su savo tėveliais. Šokių pamokose svarbiausia ne tiksliai išmokti šokių žingsnelius, o kartu dalyvauti smagioje veikloje. Pamokai pasibaigus R. Žogelė ir vaikų tėveliai sutiko pasikalbėti apie tai, ką čia patiria jie ir jų vaikai.

Atvirumas išlaisvina R. Žogelė, mokydama specialiųjų poreikių turinčius vaikus, kviečia jų tėvelius neužsidaryti su vaiku ir jo negalia, bet kuo daugiau visur dalyvauti ir atvirai kalbėtis. Sakydama tai ji atvirai pasakoja apie savo išgyvenimus: „Mano mama serga psichikos liga. Kai gyvenau su mama (mano tėvai išsiskyrę), jai tekdavo retkarčiais gydytis ligoninėje, tuomet gyvendavau pas tetą ir jausdavausi tarsi nubausta, nes nesupratau, kodėl mama vis turi gydytis.“ Vėliau Ritą pasiėmė tėtis ir ji gyveno su juo ir močiute.

„Man niekas neaiškino, kuo serga mano mama, kodėl ji turi gydytis ligoninėje. Vaikystėje tik spėliojau, o paaugusi ir sužinojusi apie mamos ligą slėpiau nuo bendramokslių, draugių. Bijojau, kad sužinojusios, kuo serga mano mama, jos manęs nesupras, įskaudins“, – sako Rita ir prisipažįsta, kad ši paslaptis ją slėgė, kai tik kalba pasisukdavo apie mamą, tekdavo meluoti, išsisukinėti. – Su mama santykiai puikūs, ir aš netapatinu jos su liga“, – sako ji, bet priduria, kad patyrė nemažai skaudžių išgyvenimų slėpdama savo bėdą.

Skaitykite daugiau čia.