Tinklalapio logotipas
Grįžti

Spalį mokytojų lauks edukacinis renginys „In Memoriam Adolfui Ramanauskui-Vanagui“
event 2018-10-03 domain Lietuvos vaikų ir jaunimo centras

Spalį mokytojų lauks edukacinis renginys „In Memoriam Adolfui Ramanauskui-Vanagui“

2018-tieji – vieno iš partizanų vadų Adolfo Ramanausko-Vanago metai. Siekiant pagerbti šią Lietuvai ir jos žmonėms svarbią istorinę asmenybę, atidavusią visas jėgas dėl meilės savo šaliai, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kviečia mokytojus susitikti renginyje „In Memoriam Adolfui Ramanauskui-Vanagui“. Kartu įprasminti 100-ąsias partizano gimimo metines, sužinoti ir patirti tai... kas buvo išgyventa.

Renginys vyks 2018 m. spalio 12 d., Merkinėje.

Jo metu sveikinimo žodį tars partizano dukra Auksė Ramanauskaitė-Skokauskienė, krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas bei Varėnos savivaldybės meras Algis Kašėta.

Vyks konferencija, kurioje pranešimus skaitys ir savo įžvalgomis, kaip istorinis pasakojimas gali prisidėti prie mokinių tautinės savivertės, dalinsis žinomi Lietuvos istorikai ir archeologai. Tarp jų archeologas, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doc. dr. Gintautas Vėlius, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro specialistai dr. Dalius Žygelis bei Dalius Stancikas.

Išklausius pranešimus, sukvies ekskursija „Partizanų takais“. Joje mokytojai susitiks su buvusiu partizanu Juozu Jakavoniu-Tigru. Taip pat aplankys Dainavos apygardos partizanų vadavietę, Kasčiūnų k. Jakavonių sodyboje įrengtą slėptuvę-bunkerį, kuriame 1945 m. birželį – 1946 m. liepą gyveno ir dirbo tuometinis Dainavos apygardos Merkio rinktinės vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas.

Renginys nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija.

Daugiau informacijos:

E.p. Ieva.Giniotyte@lvjc.lt, mob. 8 685 15 129,

www.lvjc.lt/in-memoriam-adolfui-ramanauskui-vanagui

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro archyvo nuotraukos