Tinklalapio logotipas
Grįžti

Specialistai: matematikos egzaminą reikia anuliuoti, o sudarytojus ištempti į dienos šviesą
event 2018-06-13 domain Delfi.lt

Specialistai: matematikos egzaminą reikia anuliuoti, o sudarytojus ištempti į dienos šviesą
Egzaminą reikia anuliuoti, tai pasityčiojimas iš abiturientų ir mokytojų, teigia matematikai, įvertinę valstybinio matematikos egzamino užduotis.

Egzaminu pasibaisėjo ir abiturientai, ir matematikai
 
„Buvo sunku“, – po egzamino dūsavo abiturientai. Ne vienas dalijosi nuojautomis, kad matematikos egzamino rezultatai bus prasti. „Tikėjausi iš egzamino gauti apie 80 procentų, bet pamačiau, ką padarėte. Ar matematikos egzamino sudarinėtojai patys bandė išspręsti per tris valandas tokį egzaminą? Kodėl žlugdomas žmogus?“ – retoriškai klausė abiturientas.
 
Atsirado ir tokių, kurie po egzamino jau beveik pradėjo krautis lagaminus. „Neplanuoju likti čia, Lietuvoje. Planuoju studijuoti užsienyje, nes čia mūsų mokinių ir tų pačių mokytojų niekas negerbia“, – tokiomis nuotaikomis savo būseną apibūdino kita abiturientė.

O kaip egzaminą vertina specialistai? Jie taip pat lieja pyktį, kviečia dienos šviesoje pasirodyti egzamino užduočių sudarinėtojus ir įvardija, ko greičiausiai griebsis Nacionalinis egzaminų centras (NEC), siekdamas, kad bent keli moksleiviai būtų įvertinti aukščiausiais įvertinimais.
 
Matematikas Bronislovas Burgis DELFI teigė, kad šiame egzamine išryškėjo noras sukirsti pažangius mokinius. „Ši valstybė yra bjauri tuo, kad tarnauja nemokšoms ir tinginiams, o skriaudžia geruosius. Šįmet tai padaryta itin talentingai“, – įsitikinęs B. Burgis.
 
Daugiau skaitykite čia.