Tinklalapio logotipas
Grįžti

Specialistai pataria: dešimtmetis jau turėtų mokėti skalbti ar įkalti vinį
event 2018-07-23 domain LRT.lt

Specialistai pataria: dešimtmetis jau turėtų mokėti skalbti ar įkalti vinį

Vaikai sugeba kur kas daugiau, negu jūs įsivaizduojate, tad tėvai darydami viską už savo atžalas iš tiesų daro meškos paslaugą, sako žurnalistė Michelle Crouch. Portale parents.com skelbiamame straipsnyje ji rašo, kad namų ruošos darbų vaikai turėtų pradėti mokytis dar lankydami darželį, o dešimtmetis jau turi mokėti skalbti, apsipirkti ar sutvarstyti žaizdą.

Internetinės saugos bendrovės „AVG Technologies“ neseniai atlikto tyrimo duomenimis, Jungtinėse Valstijose naudotis išmaniuoju telefonu moka net 58 procentai 3–5 metų amžiaus vaikų, bet pasigaminti sau pusryčius sugebėtų tik kas šeštas (15 proc.).

„Užuot leidę vaikams patiems apsitarnauti, dauguma tėvų stengiasi viską padaryti už juos“, – sako JAV organizacijos „Growing Leaders“, kurios tikslas – ugdyti vaikų lyderystės įgūdžius, steigėjas Timas Elmore’as. Jis pataria pradėti vaikus mokyti praktinių dalykų jau dabar – tai jiems padės greičiau tapti savarankiškiems ir nepriklausomiems.

1. Tegu skalbia

Nemažai paauglių neturi nė menkiausio supratimo apie tai, kaip, pvz., esant reikalui reikėtų išsiskalbti drabužius, nors pradėti pažindinti vaiką su skalbimo procesu, pasak autorės, galima jau nuo šešerių.

Jei jūsų skalbimo mašina pakraunama per viršų, pastatykite prie jos taburetę-laiptelį. Parodykite vaikui viską nuo pat pradžių: kiek ir kur reikia įpilti skalbimo priemonės, kaip pasirinkti programą ir kaip mašiną paleisti.

Tinklaraštininkė Amy Mascott augina tris vaikus (9, 10 ir 12 metų amžiaus). Jos namuose įvairius buities darbus atlieka smagūs herojai: Karys skalbikas, Super-puper džiovintojas ir Galingasis sulankstytojas.

A. Mascott pripažįsta, kad kartais skalbiniai atsiduria spintoje dar gerokai drėgni, tačiau, pasak jos, ne tai svarbiausia: „Nesiekiu, kad viskas būtų atlikta tobulai. Mano tikslas – išmokyti juos padaryti darbą nuo pradžios iki galo“.

Daugiau skaitykite čia.