Tinklalapio logotipas
Grįžti

Specialistai sunerimę: technologijos keičia gebėjimą rašyti ranka
event 2018-04-18 domain Delfi.lt

Specialistai sunerimę: technologijos keičia gebėjimą rašyti ranka

Išmaniųjų technologijų naudojimas lėtina vaikų smulkiosios motorikos vystymąsi, įspėja Didžiosios Britanijos medikai. Kad vis daugiau vaikų, pradėję lankyti mokyklą, netaisyklingai laiko rašymo priemones, pastebi ir Lietuvos pedagogai bei specialistai. Jie pataria lavinti ne tik mažų, bet ir vyresnių vaikų smulkiąją motoriką, nes išlavinti pirštų judesiai didina vaikų pasitikėjimą savimi ir savivertę, rašoma pranešime spaudai.

Britų pediatrai prabilo apie tai, kad šiuolaikiniams vaikams sudėtingiau sekasi laikyti pieštuką ar rašiklį, nes dėl dažno telefonų ir planšečių naudojimo nepakankamai išvystyti jų pirštų raumenys, rašo „The Guardian“. D. Britanijos medikai sako, kad prieš dešimtmetį mokyklą lankyti pradėjusių vaikų smulkioji motorika buvo išvystyta kur kas geriau. Panašias tendencijas pastebi ir Lietuvos pedagogai.

„Dažnėja netaisyklingo rašymo priemonės laikymo tendencija, daugėja kairiarankių, bet tai priskirčiau laisvesniam ugdytojų požiūriui į patogų darbą. Tiems vaikams, kurie augo ir vystėsi „sava eiga“, nebuvo papildomai ugdomi ir lavinami, dabar tikrai sunkiau sekasi laikyti pieštukus, tušinukus, sunkiau sekasi rašyti, piešti,“ – vaikų smulkiosios motorikos vystymosi tendencijas apžvelgia VGTU inžinerijos licėjaus mokytoja Rūta Filončikienė.

Daugiau skaitykite čia.