Tinklalapio logotipas
Grįžti

Spektaklis „Tuščiagalvis“ – kvietimas nenustoti žaisti
event 2019-01-09 domain Delfi.lt

Spektaklis „Tuščiagalvis“ – kvietimas nenustoti žaisti

Į tarptautinį festivalį vaikams ir jaunimui KITOKS’19 sausį atvyksta jungtinė belgų trupių „Turning people“ ir „kinderenvandevilla“ komanda, kuri jauniesiems žiūrovams pristatys garsų, objektų ir smagių atradimų spektaklį „Tuščiagalvis“. Devynias dienas Vilniaus „Menų spaustuvėje“ vyksiančiame festivalyje, šį pasirodymą bus galima išvysti sausio 14 ir 15 dienomis. Trumpai apie „Tuščiagalvį“ pasakoja spektaklio aktorius ir bendraautorius, kolektyvo „kinderenvandevilla“ bendraįkūrėjas Roelis Swanenbergas, rašoma pranešime.

Kaip nusprendėte pradėti kurti vaikams?

Vieną kartą turėjome idėją spektakliui ir, išbandę keletą jos versijų su gyva auditorija, supratome, kad tai puikiai tinka jaunesnio amžiaus žiūrovams. Kitaip tariant, pirmas spektaklis vaikams gimė visiškai neplanuotai. Nuo to laiko taip ir kuriame – pradedame nuo spektaklio idėjos, o tada sprendžiame, koks būtų tinkamiausias minimalus žiūrovų amžius. Kurti vaikams yra kažkas magiško. Jų reakcijos tyros, nuoširdžios, ypač – pačių mažiausių.

Žodis „tuščiagalvis“ lietuvių kalboje naudojamas apibūdinti kvailai besielgiančiam žmogui. Apie ką yra jūsų Tuščiagalvis?

Mūsų Tuščiagalvis, tiesiogine to žodžio prasme, reiškia tiesiog tuščią galvą. Didžiulį, tuščiavidurį baltą kamuolį. Taip pat tai reiškia tuščią veidą – be akių, ausų ir burnos. Viskas, ką Tuščiagalvis daro iš tiesų yra šiek tiek kvaila. Nors jis pats savęs kvailiu nelaiko, esu tikras, kad žiūrovai tuo neabejos.

Ši didelė balta galva, atrodo, yra vienas pagrindinių spektaklio objektų, tarsi atskirianti berniuką nuo jį supančio pasaulio ir verčianti jį viską suprasti iš naujo. Kokią idėją stengiatės transliuoti vaikams?

Tuščia galva berniukui padeda iš naujo atrasti pasaulį, jį tyrinėti naujais, neįprastais būdais, beveik neįsivaizduojant, kaip viskas veikia. Nesunku pastebėti, kad toks elgesys, labai panašus į kiekvieno mažo vaiko, taigi šis darbas – kvietimas nenustoti žaisti ir nuolat ieškoti naujų galimybių.

Daugiau skaitykite čia.