Tinklalapio logotipas
Grįžti

Sporto specialistas apie jaunimo fizinį pasirengimą: ar bus kam ginti tėvynę?
event 2018-06-19 domain 15min.lt

Sporto specialistas apie jaunimo fizinį pasirengimą: ar bus kam ginti tėvynę?

Sporto ir sveikatingumo specialistas, treniruočių namų „Body Lounge“ įkūrėjas ir vadovas Regimantas Lukoševičius teigia, kad dirbdamas su jaunąja karta pastebi tragiškus dalykus, kuriuos visi mato, bet jų nesprendžia. Taigi kyla natūralus klausimas – ar galima išauginti sveiką kartą tokiomis nesveikomis sąlygomis?

Vaikai gyvena prieš savo prigimtį

„Auginant jaunąją kartą vienodai prisideda dvi pusės – šeima ir švietimo sistema. Tačiau akivaizdu, kad vieni neturi laiko, o kiti vadovaujasi tik statistiniais duomenimis, todėl svarbiausi tampa pažymiai, o vaiko emocinė bei fizinė būklė geriausiu atveju atsiduria antrame, blogiausiu atveju – paskutiniame plane. O juk vaikai yra tarsi baltas popieriaus lapas: ką ten įrašysime, tai ir turėsime. Be to, iš prigimties jie yra judrūs.

Jiems reikia judėjimo, fizinio krūvio, o kai mes bandome apgauti prigimtį ir dėmesį nukreipti į kitus dalykus, pasekmės paprastai būna siaubingos. Šiandien, pasak lyginamųjų statistinių duomenų, kas penktas vaikas turi psichikos sutrikimų, labai sparčiai plinta dėmesio deficito sindromas, kurio paplitimas per 15 metų padidėjo 43 proc., vaikų depresijos atvejų per tą patį laikotarpį padaugėjo 37 proc., savižudybių skaičius tarp 10–14 metų amžiaus vaikų išaugo iki 200 proc., fizinio judrumo poreikis akivaizdžiai sumenko. Tai susiję su sąlygų fizinei veiklai pablogėjimu, technologijų skverbimusi į gyvenimą ir tėvų bei švietimo specialistų vangumu“, – tikino pašnekovas.

Daugiau skaitykite čia.