Tinklalapio logotipas
Grįžti

Sportuoti moka ne visi: ką reikia žinoti, kad sportas nežalotų
event 2018-04-19 domain LRT.lt

Sportuoti moka ne visi: ką reikia žinoti, kad sportas nežalotų

Fizinės veiklos nauda neabejotina, tačiau intensyvus bėgiojimas ar mankšta kiekvieną dieną gali tapti ligos priežastimi, teigia sveikatos apsaugos specialistai Almantas Kranauskas ir Remigijus Zumeras. Anot jų, bėgimas maloniu įpročiu gali tapti tik po mėnesio ar kelių, todėl spausti organizmo nevertėtų.

Skatina nusistatyti tikslus ir nepersistengti

„Apsvarstykite, ko tikitės pasiekti bėgiodamas, ir kaip sieksite šių tikslų. Gal norite dalyvauti bėgimo maratone? Gal ketinate atsikratyti kelių kilogramų antsvorio? O gal tiesiog nusprendėte pasirūpinti savo sveikata, nes pastebėjote, kad esate suglebęs ar dūstate lipdami laiptais? Numatykite savo mankštinimosi tikslą ir susidarykite konkretų planą“, – pataria R. Zumeras.

Šio plano, anot jo, reikėtų laikytis kasdien, bet jei nesate tikras, ar viską suplanavote teisingai, parodykite savo planą labiau patyrusiems: „Pasitarkite su gydytoju, ar neturite kojų sąnarių problemų, ūmių ar lėtinių ligų, kurios gali paūmėti. Išmatuokite arterinį kraujospūdį, pasisverkite, pasimatuokite pilvo ir klubų apimtis ir įrašykite tai į savo planą.“

R. Zumeras pabrėžia tinkamo pasiruošimo svarbą ir skatina stebėti savijautos pokyčius pradėjus sportuoti.

Daugiau skaitykite čia.