Tinklalapio logotipas
Grįžti

Sprendžia, kuo Kaune pakeisti senstančius mokytojus
event 2018-07-12 domain Diena.lt

Sprendžia, kuo Kaune pakeisti senstančius mokytojus

Pedagogai sparčiai sensta, o stojančiųjų į šias studijas skaičius mažėja. Kaune labiausiai trūksta ikimokyklinio ugdymo auklėtojų ir pradinio ugdymo mokytojų, kurių dauguma netrukus išeis į pensiją.

Nėra, kas pakeis

Praėjusią savaitę Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) analitikai pristatė pedagogų poreikio prognozavimo modelį. Iš tyrimo paaiškėjo, kad pensijos amžių pasiekusių mokytojų nepakeis nauja karta, todėl būtina skirti daugiau dėmesio pedagogų rengimo planavimui.

Pasak MOSTA Studijų politikos ir karjeros analizės skyriaus vadovo Gintauto Jakšto, 2012 m. pedagogikos krypties bakalauro studijas baigė beveik 2,4 tūkst. absolventų, o pernai – vos 800. Tik mažiau nei pusė pedagogo kvalifikaciją įgijusių absolventų dirba mokytojais. Per penkerius metus buvo paruošta 1,2 tūkst. kūno kultūros mokytojų ir tik 32 – chemijos. Daugiausia pensinio amžiaus mokytojų dėsto chemiją.

Kaune šiuo metu dirba beveik 5 tūkst. mokytojų, tačiau šis skaičius nuolat mažėja dėl senėjančio amžiaus ir kitų priežasčių. Jaučiamas anglų kalbos, fizikos, chemijos, gamtos mokslų mokytojų trūkumas.

Pasak Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotojos Onos Visockienės, labiausiai sensta darželio auklėtojos ir pradinukų mokytojai – šiuo metu jų trūksta labiausiai. "Netrūksta kūno kultūros, prancūzų kalbos, muzikos mokytojų", – sakė specialistė.

Daugiau skaitykite čia.