Tinklalapio logotipas
Grįžti

Startavo tarptautinis projektas „Aukų vietos // kaltininkų vietos. Istorinio-pilietinio ugdymo žemėlapių sudarymas, dekodavimas ir apdorojimas Europos jaunimo edukacijoje“
event 2018-04-23 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Startavo tarptautinis projektas „Aukų vietos // kaltininkų vietos. Istorinio-pilietinio ugdymo žemėlapių sudarymas, dekodavimas ir apdorojimas Europos jaunimo edukacijoje“

Kokios istorinės vietos ir įvykiai šiandien labiausiai pasitarnauja švietime apie žmogaus teises? Koks ryšys tarp istorinio ir pilietinio ugdymo ir šiuolaikinio švietimo žmogaus teisių srityje – ir kaip jis įgyvendinamas švietimo programose visoje Europoje?

2018 m. balandžio 13–17 d. trylikos Europos šalių atstovai iš įvairių atminimo vietų, muziejų, memorialų, mokslinių tyrimų ir jaunimo švietimo įstaigų susirinko Veimare, Vokietijoje, ir aptarė šiuos klausimus. Šis susitikimas – pirmoji tęstinio projekto, dedikuoto Europos švietimo ugdymui apie XX a. totalitarinius režimus ir kitas Europos politines ir pilietines katastrofas, dalis.

Projektui vadovauja Europos jaunimo švietimo centras Veimare (Veimaras, Vokietija). Lietuvoje šiam projketui atstovauja Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.

Projektas skirtas totalitarinių ir autoritarinių režimų palikimui 20-ojo amžiaus Europoje tirti ir viešinti bei perduoti Europos jaunimui istorines žinias apie šiuos režimus. Jame dėmesys skiriamas nacionaliniam socializmui, fašizmui, stalinizmui, bei vėlesniems komunistiniams ir kitiems autoritariniams pokario laikotarpio režimams Europoje. 

Projektas taip pat sukurtas siekiant išspręsti pedagogų ir jaunimo darbuotojų iššūkius dirbant su sudėtinga demokratinio pilietiškumo ir žmogaus teisių ugdymo švietimo tema, perteikiant jiems naujas žinias ir išplečiant istorinio/pilietinio ugdymo perspektyvas.

Keletas bendrų projekto renginių vyks 2018 m.: mokymai su edukacija dirbantiems asmenims Poznanėje (Lenkijoje), vasaros stovykla jauniems žmonėms Kroatijoje. Projektą vainikuos  baigiamoji konferencija Ispanijoje, žymiojoje Gernikoje.