Tinklalapio logotipas
Grįžti

Stojantieji sulaukė kvietimų: valstybė labiausiai parėmė programuotojus, teisininkus ir politologus
event 2018-07-26 domain 15min.lt

Stojantieji sulaukė kvietimų: valstybė labiausiai parėmė programuotojus, teisininkus ir politologus

Programų sistemos, teisė, politikos mokslai ir medicina. Tai – studijų programos, surinkusios didžiausią valstybės finansuojamų vietų kviečiamųjų skaičių, rodo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenys.

Šįmet kvietimų mažiau Ketvirtadienį stojantieji į aukštąsias mokyklas sulaukė kvietimų studijuoti. Dalyvavusieji pirmajame etape kvietimus gali matyti prisijungę prie savo prašymo paskyros. Informacija apie kvietimą užimti valstybės finansuojamą studijų vietą arba nefinansuojamą studijų vietą su stipendija ar be jos taip pat išsiųsta elektroniniu laišku. Kvietimus studijuoti universitetuose gavo 11 164 jaunuoliai, kolegijose – 10 645. Praėjusiais metais kvietimų studijuoti aukštosiose mokyklose buvo išsiųsta daugiau – iš viso 22 677.

„Aukštosios mokyklos stojantiesiems šiemet pasiūlė 639 studijų programas (neišskiriant pasikartojančių filialuose), iš kurių 55 minimalaus studentų skaičiaus nepasiekė ir į jas stojantieji nepakviesti. Dar 5 programos dėmesio nesulaukė tik filialuose“, – rašoma LAMA BPO svetainėje. Daugiausia programų – po 8 – neteko Klaipėdos universitetas ir Marijampolės kolegija, Aleksandro Stulginskio universitete nerentabiliomis pripažintos 7 studijų programos.

Skaitykite daugiau čia.