Tinklalapio logotipas
Grįžti

Studentai gali lengviau atsikvėpti: universitetai pristatė, kaip ruoš pedagogus
event 2018-04-11 domain tv3.lt

Studentai gali lengviau atsikvėpti: universitetai pristatė, kaip ruoš pedagogus

Auštojo mokslo pertvarka įgavo kūną – galiausiai paaiškėjo, kaip ir kur bus rengiami pedagogai. Šiuo metu Vilniaus universitetas būsimiems pedagogams siūlo dvi bakalauro studijų programas, o Šiaulių universitetas – šešias.

Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) duomenimis, Vilniuje pedagogų rengimo centru tampa Vilniaus universitetas (VU), turintis daugiausia akademinio potencialo. Kaune Vytauto Didžiojo universitete bus formuojamas antras mokytojų rengimo centras, prie kurio jungiamas Lietuvos edukologijos universitetas. Trečiasis centras, turintis specialiosios pedagogikos įdirbį, veiks Šiauliuose.

Siūlo dvi studijų programas

Šiuo metu studentai, norintys tapti pedagogais, VU gali rinktis iš lygiagrečiųjų studijų, profesinių studijų, gretutinių studijų ir alternatyvių būdų.

Kol kas VU parengtos ir nuo 2018 m. pradedamos vykdyti dvi pedagogų ugdymo programos – vaikystės pedagogika su ikimokyklinio ir pradinio ugdymo specializacijomis bei gamtamokslinis ugdymas su chemijos, fizikos arba biologijos dalykinėmis specializacijomis.

Daugiau skaitykite čia.