Tinklalapio logotipas
Grįžti

Studijas LSMU pradeda geriausiais rezultatais mokyklas baigę Lietuvos abiturientai
event 2018-09-04 domain Diena.lt

Studijas LSMU pradeda geriausiais rezultatais mokyklas baigę Lietuvos abiturientai

Lietuvos sveikatos mokslų universitetui (LSMU) – svarbi diena. Studijas universitete pradeda gabiausi Lietuvos abiturientai, kurie brandos egzaminus išlaikė aukščiausiais balais. Net 169 abiturientai brandos egzaminuose įvertinti šimtu balų.

Minint Mokslo ir žinių dieną visa LSMU akademinės bendruomenė tradiciškai dalyvavo eisenoje iki Kauno rotušės. Čia susirinkusius pasveikino LSMU rektorius, prof. Remigijus Žaliūnas.

„Linkiu, kad sunkias studijas suderintumėte su studentišku gyvenimu, o svarbiausia, kad jūs patys patikėtumėte, jog esate vieni talentingiausių“, – kalbėjo rektorius. Jis dėkojo ir užsienio studentams bei jų tėvams, sakydamas, kad jie padarė geriausią gyvenimo investiciją, nes baigus studijas universiteto diplomas atvers daugelį durų.

Abiturientų neatbaidė aukšti universiteto reikalavimai – stojantieji, norintys studijuoti daugelyje LSMU studijų programų, šiemet turėjo peržengti aukščiausią šalyje 4 balų kartelę (pagal Švietimo ir mokslo ministerijos rekomendacijas universitetai turėjo taikyti 3,6 balo kartelę). Ši kartelė buvo vienoda pretenduojantiems į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas studijų  vietas. Studijų sutartis su LSMU pasirašiusiųjų vidutinis konkursinis balas taip pat yra vienas didžiausių – 7,95. Pirmosios pakopos ir vientisąsias studijas čia pradės 1056 pirmakursiai iš Lietuvos ir 259 užsienio šalių piliečiai.

Daugiau skaitykite čia.