Tinklalapio logotipas
Grįžti

Studijos užsienyje: kainos, populiariausios vietos ir kodėl kai kuriems šios durys – užtrenktos
event 2018-05-02 domain Delfi.lt

Studijos užsienyje: kainos, populiariausios vietos ir kodėl kai kuriems šios durys – užtrenktos

Ką reiktų žinoti norintiems studijuoti ne Lietuvoje? Pirmiausia, kaip sako profesionalus studijų užsienyje konsultantas, „Study Plan International“ įkūrėjas Aleksandras Feldmanas, apie tai reiktų pradėti galvoti dar dešimtoje ar net aštuntoje klasėje.

Populiariausia kryptis – Didžioji Britanija

Iki sausio 15 dienos Didžiosios Britanijos universitetai gavo net 1740 pretendentų iš Lietuvos paraiškas. Nuo sausio 15 iki kovo 24 buvo išsiųsta dar 110 paraiškų. A. Feldmanas skaičiuoja, kad iki birželio bus išsiųsta dar pora šimtų. Šios paraiškos – tik bakalauro studijoms.

„Dauguma lietuvių važiuoja mokytis į Didžiąją Britaniją, tai populiariausia kryptis, – įvardijo vienintelis Lietuvoje ICEF (International Consultants for Education & Fairs) sertifikuotas studijų užsienyje konsultantas A. Feldmanas. – Dokumentus britų universitetams reikia susitvarkyti iki sausio vidurio. 80 proc. stojančiųjų ir susitvarko iki to laiko, antrasis etapas vyksta iki birželio 30, todėl abejojantys ar anksčiau negalvoję apie tai gali dar spėti. Nors prestižiniai universitetai dažniausiai vietų į populiariausias studijas jau nebeturi. Galima pretenduoti nebent į mažiau populiarias, jei dar būna likę vietų.“

Daugiau skaitykite čia.