Tinklalapio logotipas
Grįžti

Studijų užsienyje specialistė: jaunimas jau žino ko nori – kokybės
event 2018-03-13 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Studijų užsienyje specialistė: jaunimas jau žino ko nori – kokybės

Kovo 10 d. Vilniaus Martyno Mažvydo bibliotekoje įvyko tarptautinis forumas – STUDY THE WORLD SUMMER 2018, kuriame galimybes studijuoti svetur pristatė užsienio universitetų atstovai. Jaunesniems moksleiviams, kuriems studijos dar neaktualios, taip pat netrūko informacijos – kitų šalių kalbų stovyklų darbuotojai supažindino su galimais vasaros praleidimo būdais ir po to atsiveriančiomis galimybėmis. Pasak „American English School“ (AMES) vadovės Eglės Kesylienės, renginyje dalyvavusių jaunų žmonių aktyvumas parodė, kad jie vis anksčiau supranta, ko iš savo būsimos karjeros nori, tad iš anksto pasidomi kokybiškų studijų galimybėmis.

„Tai, kad studijuojančių Lietuvoje skaičius kasmet mažėja (per ketverius metus įstojusių į Lietuvos aukštąsias mokyklas kai kuriose srityse sumažėjo beveik trečdaliu), rodo, kad didelė dalis jų įgyti žinių bei darbinės praktikos išvyksta į kitas šalis. Dabartinė karta, skirtingai nei ankstesnės, itin savarankiški, tad atsakingai renkasi būsimą karjerą, aktyviai dalyvaudami įvairiose studijų mugėse, universitetų atvirų durų dienose, apie norimas studijas informacijos ieškodami internete. Šį informacijos poreikį supratome pernai pirmą kartą Lietuvoje organizuodami tarptautinį tokio pobūdžio forumą Klaipėdoje ir Vilniuje, kuriame dalyvavo daugiau nei 2 tūkst. moksleivių ir jų tėvų. Džiugina tai, kad į šių metų renginį jauni žmonės atvyko pasiruošę dar geriau ir iš anksto pasidomėję dalyvaujančiais užsienio universitetais bei kalbos stovyklomis – kai kuriuose stenduose išklausyti pasakojamos informacijos nusidriekdavo nemenka eilutė. Kitas svarbus niuansas – matosi, kad būsima vaikų karjera planuojama iš anksto, nes dalyvavimą vasaros kalbų stovyklose dauguma tėvų savo atžaloms renginio metu suplanavo 2-3 metams į priekį“, – sako AMES vadovė, studijų užsienyje konsultantė E. Kesylienė.

Pasak specialistės, tai buvo puiki galimybė moksleiviams bei jų tėvams iš pirmų lūpų išgirsti visus rūpimus atsakymus bei iš arčiau susipažinti su užsienio universitetų suteikiamomis galimybėmis. Įvairiuose forumo stenduose apsilankę moksleiviai intensyviai domėjosi reikalavimais brandos atestato vidurkiui bei įvairiems kitiems gebėjimams – muzikai, dailei, sportui ir lyderystei, mat dažnai už tai suteikiama papildomų stojimo balų. Daugiausia susidomėjimo sulaukė praktinio pobūdžio pranešimai apie tai, kokius tarptautinius egzaminus reikia pasirinkti norint studijuoti užsienyje, stojimo reikalavimų apžvalga teikiant paraiškas studijoms JAV ir Europoje, studijų programos Maltoje ir Anglijoje bei studijavusių užsienyje patirtis.

Abejojančius dėl savo finansinių galimybių, studijų užsienyje konsultantė E. Kesylienė ramina: jeigu laiku bus priimti visi teisės aktai, Švietimo ir mokslo ministerijoje inicijuojamas projektas susigrąžinti studentus, suteikiant jiems stipendiją studijuoti užsienyje, įsigaliotų dar šiais metais. 2018 m. stipendijoms užsienyje jau skirtas 100 tūkst.  eurų finansavimas, o kitiems 5 metams numatoma skirti dar 1,2 mln. eurų.

Skiriamos stipendijos dydis priklausys nuo valstybės, į kurią studentas vyksta studijuoti – ji bus apskaičiuojama remiantis Europos Sąjungos svertiniais koeficientais pagal kiekvienos šalies pragyvenimo lygį. Studijų kainai padengti bus nustatytos lubos, kurių nebus galima viršyti mokant už studijas – šiuo metu planuojama, kad maksimali suma, skirta finansuoti studijų kainai, bus iki 20 tūkst. eurų. Svarbu žinoti tai, kad finansavimas bus skiriamas tik studijoms prestižiniuose universitetuose.

Pernai metų renginio akimirkos: https://www.youtube.com/watch?v=RGkzwJNGORs

Daugiau informacijos apie studijų užsienyje galimybes www.ames.lt