Tinklalapio logotipas
Grįžti

Su vokiečių kalba per Palangą į Freiburgą
event 2018-05-03 domain Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

Su vokiečių kalba per Palangą į Freiburgą

Šių metų gegužės 4–5 d. Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyks Lietuvos mokinių vokiečių kalbos olimpiada ir konkursas. Olimpiadoje ir konkurse dalyvaus apie 60 mokinių. B1 ir B2 lygių olimpiados nugalėtojai liepos 15–28 d. atstovaus Lietuvai Freiburge vyksiančioje tarptautinėje vokiečių kalbos olimpiadoje.

Palangoje dalyvių lauks įdomios ir kūrybiškos užduotys: mokiniai turės parašyti straipsnį sienlaikraščiui, su bendraamžiais iš kitų mokyklų per vieną valandą sukurti kuo kūrybiškesnį pasirodymą užduota tema ir vėliau jį pristatyti scenoje, diskutuoti aktualiomis temomis. Visa tai, be abejo, vyks vokiečių kalba.

Per olimpiadą ir konkursą bus vertinami ne tik jaunuolių vokiečių kalbos kalbėjimo ar rašymo įgūdžiai, gramatikos ar žodyno mokėjimas. Labai svarbios vertinimo komisijai bus ir dalyvių bendrosios kompetencijos: gebėjimas dirbti komandoje, per trumpą laiką sugalvoti, išvystyti ir pristatyti įdomią idėją, gebėjimas argumentuotai apginti savo nuomonę. Olimpiadoje mokiniai galės bendrauti su gimtakalbiais mokytojais, dirbančiais Lietuvoje pagal Centrinės užsienio švietimo sistemos valdybos (ZfA) programą.

Renginio dalyvių laukia ne tik užduotys, bet ir galimybė susipažinti su Palanga. Palangos gintaro muziejus maloniai sutiko pakviesti olimpiadininkus ir jų mokytojus į Tiškevičių rūmus ir supažindinti juos su šiuo nuostabiu vokiečių architekto Franzo Schwechteno kūriniu. Vieną iš edukacinių programų vokiečių kalba ves Palangos gintaro muziejaus vyriausioji muziejininkė ir projektų koordinatorė Regina Makauskienė.

Visus dalyvius ir svečius pasveikins bei lydinčius vokiečių kalbos mokytojus su „Scrabble“ žaidimu supažindins Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vertimo ir kalbos reikalų koordinatorius Egidijus Zaikauskas. Europos Komisijos atstovybė, bendradarbiaudama su Europos kultūros institutais ir kitais partneriais, šių metų Europos kalbų dienos proga rudenį planuoja surengti pirmąjį „Scrabble“ žaidimo turnyrą Lietuvoje ir užkrėsti kalbų mylėtojus šiuo smagiu žaidimu.

Renginio dalyvių laukia apdovanojimai ir prizai. B1 ir B2 lygių olimpiados nugalėtojai (iki 18 metų amžiaus) gaus Goethe`s instituto stipendijas dalyvavimui Tarptautinėje vokiečių kalbos olimpiadoje šių metų vasarą Freiburge. Prizų įsteigė ir puikiai vokiškai kalbantis LR Seimo narys dr. Stasys Šedbaras, ir vokiška Hueber leidykla, ir Europos Komisijos atstovybė, ir Palangos miesto savivaldybė.

Vokiečių kalbos olimpiadą Lietuvoje rengia Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, bendradarbiaudamas su Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija ir Goethe`s institutu Lietuvoje.