Tinklalapio logotipas
Grįžti

Subliūško priešrinkiminiai pažadai – šimtametės Kauno mokyklos klasės liks tuščios
event 2018-08-28 domain 15min.lt

Subliūško priešrinkiminiai pažadai – šimtametės Kauno mokyklos klasės liks tuščios

Žaliakalnyje veikiančios Vinco Bacevičiaus pradinės mokyklos bendruomenė ne vienerius metus kovoja už išlikimą. Panašu, kad Kauno valdžia šioje istorijoje padėjo tašką – dėl netinkamų higienos sąlygų įstaiga uždaroma. Mokiniai raginami pereiti į Žaliakalnio progimnaziją, tačiau tokį sprendimą kai kurie tėvai kritikuoja. Pasak jų, siūloma mokykla nepasiruošusi priimti naujų moksleivių.

Pasak buvusios Kauno V.Bacevičiaus pradinės mokyklos tarybos narės Aistės Aldakauskaitės-Rakutienės, valdininkai abejingi bendruomenės interesams, o reorganizacija atliekama paskubomis. Ji teigė, kad artėjant mokslų metų pradžiai tėvai palikti nežinioje.

„Kol tėvai prie sienos neprispaudė direktoriaus, tol nieko neaiškino, kaip viskas vyks. Jų atsakymas – kai prasidės mokslo metai, tada ir žiūrėsim“, – reorganizaciją apibūdino pašnekovė.

Abejoja, ar įstaiga pasiruošusi pokyčiams

Bendruomenės narė abejoja, ar Žaliakalnio progimnazija pasiruošusi didesniam mokinių skaičiui. Viena iš pradinės mokyklos uždarymo priežasčių – per maža sporto salė. Paaiškėjo, kad Žaliakalnio progimnazijos sporto salė taip pat nėra tinkama. Valdininkų sprendimas visus mokinius vežioti į Vilijampolę, kur ir vyks fizinio lavinimo pamokos, tarp tėvų sukėlė sumaištį. Be to, jie kelia klausimą, ar išaugus mokinių skaičiui nenukentės švietimo kokybė?

Daugiau skaitykite čia.