Tinklalapio logotipas
Grįžti

Sujungimo išvengęs Klaipėdos universitetas prabilo apie ambicingus planus
event 2018-06-04 domain Lrytas.lt

Sujungimo išvengęs Klaipėdos universitetas prabilo apie ambicingus planus

Daugiau nei prieš metus premjero Sauliaus Skvernelio sudaryta darbo grupė sudarė aukštojo mokslo tinklo pertvarkos planą. Panašu, kad jo beliko tik šešėlis, nes tai, kas laukia universitetų – tik iš dalies primena tai, ką siūlė keletą mėnesių planą rengusi darbo grupė.

Jos rengtame plane buvo kalbama apie du tarptautinio lygio universitetus – Vilniuje ir Kaune bei du technologijų universitetus, kurių vienas būtų sostinėje, kitas – Klaipėdoje.

Siūlyta, kad Vilniuje liktų Vilniaus universitetas (VU) ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU). Prie VU turėjo būti jungti Lietuvos edukologijos, Šiaulių ir Mykolo Romerio universitetai. Kaune siūlyta kurti naują universitetą, kurio dalimi taptų Kauno technologijos, Vytauto Didžiojo, Aleksandro Stulginskio ir Lietuvos sporto universitetai.

Lietuvos sveikatos mokslo universitetas (LSMU) turėjo likti atskira aukštąja mokykla. Tuo tarpu Klaipėdos universitetas, siūlyta, kad taptų universitetų, kuris specializuotųsi uostui svarbiose studijų ir mokslo kryptyse.

Kas lieka iš darbo grupės keletą mėnesių rengto plano, pateikto visuomenei prieš metus? Panašu, kad ne daug kas. Prie VU bus prijungtas Šiaulių universitetas. Mykolo Romerio universitetas taps VGTU dalimi. Lietuvos edukologijos universitetas išsikelia į Kauną ir taps Vytauto Didžiojo dalimi, kartu su Aleksandro Stulginskio universitetu. Lietuvos sporto universitetą prievartiniu būdu nuspręsta prijungti prie LSMU. Panašu, kad Kauno technologijos universitetas ir toliau liks toks, koks yra.

Daugiau skaitykite čia.