Tinklalapio logotipas
Grįžti

Svarbus mokytojams dokumentas „DigCompEdu“ parengtas lietuvių kalba
event 2018-03-14 domain Ugdymo plėtotės centras

Svarbus mokytojams dokumentas „DigCompEdu“ parengtas lietuvių kalba

Švietimo informacinių technologijų centras ir Ugdymo plėtotės centras parengė svarbaus visiems Lietuvos pedagogams dokumento „Europos pedagogų skaitmeninių kompetencijų sistema“ (DigCompEdu) skaitmeninę versiją lietuvių kalba.

„DigCompEdu“ sistema skirta visų lygių pedagogams – nuo pradinio ugdymo iki aukštojo mokslo ir suaugusiųjų švietimo, įskaitant bendrojo pobūdžio ir profesinį švietimą bei ugdymą, specialiųjų poreikių švietimą ir neformalųjį ugdymą.

„DigCompEdu“ sistema aprašytos esamos pedagogų skaitmeninių kompetencijų gerinimo priemonės bei sujungtos į konkretų modelį, kuris visų lygių pedagogams leistų išsamiai įvertinti ir tuo remiantis tobulinti skaitmenines savo kompetencijas.

„DigCompEdu“ sistemos tikslas – identifikuoti ir aprašyti skaitmenines pedagogų kompetencijas. Pateikiamos į šešias sritis suskirstytos 22 pagrindinės kompetencijos. Pirmoji sritis skirta pedagogų kompetencijai naudoti skaitmenines technologijas profesiniuose santykiuose su kolegomis, mokiniais, tėvais ir kitomis suinteresuotomis šalimis, kartu siekiant savo pačių profesinio tobulėjimo. Antra sritis apima kompetencijas, kurių reikia efektyviai ir atsakingai naudoti skaitmeninius išteklius, siekiant kurti ir dalytis mokymosi tikslais. Trečia sritis apima mokymo ir mokymosi srities skaitmeninėms technologijoms tvarkyti bei organizuoti skirtas kompetencijas. Ketvirtos srities kompetencijos skirtos naudoti vertinant skaitmenines strategijas. Penkta sritis skirta į mokinį orientuotam mokymui ir mokymosi strategijoms skirtų skaitmeninių technologijų potencialui. Šeštoje srityje nurodomos skaitmeniniam mokinių raštingumui gerinti reikalingos specialios pedagoginės kompetencijos. Kiekvienai kompetencijai suteikiamas pavadinimas ir trumpas aprašas.

Sistemoje taip pat pateikiamas pažangos modelis, pedagogams padedantis vertinti ir tobulinti savo skaitmenines kompetencijas. Aprašomi šeši skirtingi etapai, per kuriuos tobulėja skaitmeninės pedagogų kompetencijos, jie išmoksta atpažinti bei nuspręsti, kokių veiksmų imtis, kad kompetencijos konkrečiame etape dar labiau patobulėtų.

Sistemą skatinama taikyti ir keisti, atsižvelgiant į konkretų kontekstą bei tikslą.

Šią publikaciją anglų kalba parengė Jungtinis tyrimų centras (Europos Komisijos mokslinių tyrimų padalinys).

 DigCompEdu-LT 2018-03-14