Tinklalapio logotipas
Grįžti

Sveikatinimas ar sargdinimas: pusnuogiai vaikai rytais sportuoja lauke
event 2018-10-18 domain Diena.lt

Sveikatinimas ar sargdinimas: pusnuogiai vaikai rytais sportuoja lauke

Ruduo Lietuvoje permainingas – šiltesnius orus keičia vėsesni, rytais dažnas šilčiau susisupa į striukę ar rudeninį paltą. O štai kai kuriose sostinės mokyklose vaikams net ir vėsiu oru tenka per kūno kultūros pamokas eiti sportuoti į lauką, ir dar su trumpa sportine apranga, nes mokytojo nuomonė neginčijama.

Tėvai neprisibeldžia

Į "Vilniaus dieną" kreipėsi sunerimusi berniuko, besimokančio Vilniaus Gerosios Vilties progimnazijoje, mama. Ji skundėsi, jog nuo mokslo metų pradžios jau ne sykį vaikai per kūno kultūros pamoką mokytojo buvo išvaromi sportuoti į lauką su trumpa sportine apranga, nors oras, ypač rytais, gana vėsus. Du kartus po tokių pamokų jos sūnus susirgo, nors tikrai nėra nei išlepęs, nei silpnos sveikatos.

"Neturiu neko prieš vaikų sportą – kūno kultūros pamokos būtinos, tačiau manau, jog mokytojas turėtų atsižvelgti į realias sąlygas lauke, – sakė moteris. – Pirmą kartą su šia problema susidūrėme rugsėjį, kai oras atvėso, o vaikams liepė eiti į stadioną, nors jie buvo su trumpa sportine apranga. Mano sūnus ir keli kiti vaikai peršalo. Pastarąjį kartą, jau spalio pradžioje, vėl ta pati istorija – vaikai nepasiruošę, o juos varo į lauką. Bent įspėtų, kad jie atsineštų šiltesnę aprangą. Jei jau mato, jog vaikai jos neturi, tai gal nebūtina šaldyti jų lauke – sportuoti juk galima ir sporto salėje."

Kai mama pamėgino kalbėtis apie tai su mokytoju, išgirdo atsakymą, jog nereikia auginti vaiko šiltnamio sąlygomis ir nebus problemų.

Daugiau skaitykite čia.