Tinklalapio logotipas
Grįžti

Švęskime valstybę! Kviečia Vilnius
event 2018-02-14 domain Žinauviska.lt

Švęskime valstybę! Kviečia Vilnius

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį Vilnius kviečia minėti senajame Gedimino mieste, kuriame 1918-ųjų vasario 16-ąją valstybė ir buvo atstatyta. Iš ilgaamžių tradicijų ir veržlaus XX šimtmečio pradžios lietuvių kultūrinio bei politinio gyvenimo iškilo moderni Lietuvos respublika.

Visus jubiliejinius metus Lietuvos sostinėje vyks šventiniai renginiai. Svarbiausi jų laukia vilniečių ir visų sostinės svečių nuo vasario 9-osios iki Kovo 11-osios.

Jau vasario 8-ąją Vilniuje, skvere tarp Neries ir Tado Kosciuškos gatvės, bus iškilmingai atidengtas paminklas Lietuvos Respublikos kūrėjams broliams Vileišiams.

Nuo vasario 9-osios trispalve bus apšviesti rūmai ir pastatai, kuriuose kurta XX amžiaus Lietuvos istorija, kuriuose lietuviai iškėlė ir subrandino modernios valstybės idėją.

Tą dieną pirmąkart bus įžiebta ir Vilniaus tiltų trispalvė – Nerį papuoš Lietuvos vėliavos spalvomis apšviesti Baltasis, Žaliasis ir Mindaugo tiltai.

Vilniečių ir sostinės svečių lauks istorinės ekskursijos Valstybės atkūrimo takais.

Nuo vasario 9-osios Vilniaus senamiesčio kavinės ir restoranai kvies į kelionę laiku: išvysime 1918-ųjų iškabas ir reklamas, klausysimės to laiko muzikos, vaišinsimės to laiko patiekalais. Visų dalyvaujančių restoranų žemėlapį rasite: www.vilnius1918.lt.

Katedros aikštėje iškils ypatingas Šimtmečio varpas. Interaktyviame varpe kiekvienas ir kiekviena galės palikti savo įrašą ar atvaizdą ir taip paliudyti, kad brangina prieš šimtmetį tautos atgautą laisvę. Šimtmečio varpe taip pat galėsime padėkoti vienas kitam už atkurtą ir išsaugotą Lietuvos Respubliką – mūsų bendrą reikalą.

Daugiau skaitykite čia: