Tinklalapio logotipas
Grįžti

Švietimo ir mokslo komitetas domisi, kaip bus vykdoma pedagogų rengimo pertvarka: pasirengimo planus pristatė VDU
event 2018-03-29 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Švietimo ir mokslo komitetas domisi, kaip bus vykdoma pedagogų rengimo pertvarka: pasirengimo planus pristatė VDU

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas, vykdydamas parlamentinę kontrolę, kovo 28 d. posėdyje svarstė universitetų pasirengimą pedagogų rengimo pertvarkai.

Išklausyta informacija apie tai, kaip šiai pertvarkai ruošiasi Vytauto Didžiojo universitetas (VDU). VDU rektorius Juozas Augutis pristatė jau nuveiktus ir dar planuojamus atlikti darbus. Sujungus tris universitetus (VDU, Lietuvos edukologijos universitetą (LEU) ir Aleksandro Stulginskio universitetą (ASU)) prasiplės galimybės vykdyti ir įvairių pakopų pedagogų rengimą (įskaitant neformaliojo ugdymo, profesijos mokytojų), ir kvalifikacijos tobulinimą. Mokytojai bus rengiami remiantis VDU veikiančiu artes liberales principu – jiems suteikiamas platus tarpdisciplininis išsilavinimas, didelis dėmesys skiriamas kalbų mokymuisi. VDU planuoja naudoti ne tik savo dėstytojų ir tyrėjų išteklius, bet ir kviesti mokslininkus iš užsienio, sutartiniais pagrindais ketinama pasinaudoti ir kitų aukštųjų mokyklų infrastruktūros galimybėmis. Be to, bus siekiama, kad kiekvienas studentas studijų metu dalį laiko galėtų mokytis kitos šalies universitete. VDU rektorius minėjo, kad susitarimai pasirašyti su Liucernos, Talino, Tartu ir kitais universitetais. VDU tikslas – per artimiausius 5–7 metus patekti tarp keturių šimtų geriausių universitetų.

Komitetas artimiausiuose posėdžiuose planuoja tęsti pedagogų rengimo pertvarkos svarstymą. Savo planus parlamentarams turėtų pristatyti Vilniaus universitetas ir Šiaulių universitetas, taip pat ketinama plačiau diskutuoti apie pedagogų rengimo programų turinį.