Tinklalapio logotipas
Grįžti

Švietimo ministrę nustebino Landsbergienės pelnai
event 2018-08-29 domain Delfi.lt

Švietimo ministrę nustebino Landsbergienės pelnai

Artėjant rugsėjo 1-ajai pakeista mokytojų apmokėjimo tvarka, planuojama keisti jaunuolių priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarka. Tuo pat metu uždaromos mokyklos regionuose, dešimtimis procentų mažėjantis moksleivių skaičius ir kiti dalykai.

„DELFI Dėmesio centre“ studijoje – švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Taip pat laidoje - Vilniaus Licėjaus direktoriaus Sauliaus Jurkevičiaus, Vilniaus universiteto rektoriaus Artūro Žukausko bei Lietuvos Švietimo profesinės sąjungos pirmininko Audriaus Jurgelevičiaus komentarai.

Ministre, kokia pirma mintis jums šovė į galvą, kai išgirdote apie tai, jog Austėjos Landsbergienės privačių ugdymo įstaigų tinklas vos per kelerius metus uždirbo daugiau kaip tris milijonus eurų pelno?

Aš tikrai manau, kad yra įvairių verslų ir įvairūs verslai gauna įvairius pelnus. Švietimas yra labai jautri sritis. Bet koks verslas, kuris pelną gauna teisėtai - tai viskas yra gerai. Bet svarbu suprasti, kad mokykla nėra tik verslas, tai yra švietimo įstaiga. Ar tai privati mokykla, ar valstybinė - pagrindinis tikslas yra užtikrinti švietimo kokybę. Kalbant apie privačių mokyklų tinklą, kuris Lietuvoje nėra labai didelis, turbūt turime tik porą tinklų, kur galime įvertinti ilgamečio darbo rezultatus. Šitų mokyklų veikla, institucinis vertinimas jis irgi turėtų būti daromas. Apie tai turėtume diskutuoti. Tai didžiulės lėšos, kurias moka tėvai, Būdami tėvai suprantame, kad investuoti į vaikų išsilavinimą yra prasminga. Todėl labai svarbu ir būti informuotiems apie to išsilavinimo kokybę.

Daugiau skaitykite čia.