Tinklalapio logotipas
Grįžti

Švietimo pagalbą delegavus savivaldybėms – signalai apie atleidimus
event 2018-11-14 domain Lrytas.lt

Švietimo pagalbą delegavus savivaldybėms – signalai apie atleidimus

Švietimo pagalbą delegavus savivaldybėms, pasigirdo įspėjimų apie mokyklų psichologų, socialinių darbuotojų, logopedų, bibliotekininkų ir kitų socialinei pagalbai priskiriamų specialistų atleidimus.

Kaip Eltai sakė Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) patarėjas švietimo ir kultūros klausimais Jonas Mickus, nepakankamo finansavimo švietimo pagalbai klausimas trečiadienį bus svarstomas Seime.

„Anksčiau švietimo pagalba mokyklose buvo finansuojama iš mokinio krepšelio lėšų. Psichosocialinei, logopedinei, surdopedagoginei ir kitokiai švietimo pagalbai savivaldybės galėjo perskirstyti 6-7 proc. mokinio krepšelio lėšų. Dabar ir mokyklų bibliotekininkai įtraukti į švietimo pagalbos grupę, kaip ir pedagoginės psichologinės tarnybos. Tačiau jų funkcijai vykdyti, 53 savivaldybių duomenimis, pagal dabar galiojančią mokymo lėšų apskaičiavimo-paskirstymo metodiką, trūktų apie 16 mln. eurų. Kadangi septynios savivaldybės dar nepateikė duomenų, o tarp jų yra ir Vilnius, švietimo pagalbai mokyklose reikalinga suma gali išaugti iki 20 mln. eurų per metus”, – sakė Savivaldybių asociacijos atstovas.

J. Mickaus teigimu, tai reiškia, kad švietimo pagalbos funkcijai neskiriama pakankamai lėšų iš valstybės specialiosios tikslinės dotacijos ugdymui.

Daugiau skaitykite čia.