Tinklalapio logotipas
Grįžti

Švietimo pagalbos specialistams kitąmet trūks 20 mln. eurų
event 2018-11-21 domain 15min.lt

Švietimo pagalbos specialistams kitąmet trūks 20 mln. eurų

Nuo rugsėjo įsigaliojo ne tik naujas mokytojų, bet ir mokyklų finansavimo modelis – įvestas klasės krepšelis. Nauja tvarka atidengė įsisenėjusią problemą – lėšų, skiriamų švietimo pagalbos mokiniui ir mokytojams specialistams, stygių.

Algos specialistams – socialiniams pedagogams, psichologams, logopedams, pagalbos mokiniui specialistams ir kitiems darbuotojams – anksčiau buvo išmokamos mokinio krepšelio lėšomis, kurias paskirstydavo mokykla.

Psichologinei, specialiajai pedagoginei, specialiajai ir socialinei pedagoginei pagalbai organizuoti ir paslaugoms apmokėti turėjo būti numatyta ne mažiau 3 ar 4 proc. mokinio krepšelio lėšų.

Dar 6 ar 7 proc. savivaldybėms skirtų mokinio krepšelio lėšų minėtoms reikmėms galėjo paskirti pačios savivaldybės.

J.Mickus: ministerija į problemą nekreipė dėmesio

Nuo šių mokslo metų pradžios dėl švietimo pagalbos mokiniui ir mokytojams specialistų veiklos finansavimo, paskirstydamos mokymo lėšas, sprendžia tik savivaldybės.

Pedagoginiams darbuotojams, kuriems už darbą mokama iš mokymo lėšų, darbo užmokesčiui, išeitinėms išmokoms ir kitoms su darbo santykiais susijusioms išmokoms ir kompensacijoms mokėti, savivaldybės taip pat gali skirti specialias tikslines dotacijas.

Daugiau skaitykite čia.