Tinklalapio logotipas
Grįžti

Švietimo sistemos reformos varo į neviltį: kas čia darosi?
event 2018-09-05 domain Delfi.lt

Švietimo sistemos reformos varo į neviltį: kas čia darosi?
Kiekviena valstybė savo švietimo sistema parengia ateities piliečius. Tai nenutrūkstamas procesas, kuris keičiasi kartu su laikmečio reikalavimais. Tai iš esmės konservatyvi sritis. Vengiant padaryti didesnių klaidų, čia paprastai remiamasi jau patikrintais dalykais.
 
DELFI straipsnyje skaitau ir netikiu savo akimis: „Reikia sulaukti spalio mėnesio, kada bus išmokėtas pirmas atlyginimas. Tada bus galima žiūrėti, dėl ko, dėl kokių priežasčių kam nors mažėja atlyginimas. Neturėtų niekam mažėti“, – antradienį LRT radijui teigė Vyriausybės vadovas.“ Nauja darbo apmokėjimo tvarka, turėtų būti pasirašytos darbo sutartys. Galima suprasti, kad nelabai kas žino kaip bus apmokama už darbą. O ką daryti, jei bent pusės mokytojų mokykloje netenkins naujos sąlygos ir jie atsisakys darbo?.. O jei daugybėje mokyklų tai atsitiks?.. Na, visiškai neaišku. Tik palaukite mėnesiuką. Tik patylėkite. Koks aiškumas priėmus naują sistemą? Atrodo, jokio.

Galima suprasti, kad reformos rengėjai nepasikuklino paprašyti padoraus atlyginimo už projektą naujai apmokėjimo sistemai. Apie tai niekur neskelbta. O mokslo metus pradėjo mokytojai nežinodami sumažės ar padidės atlyginimai. Daugybei žmonių tai mėgstamas darbas ir jie tiki, kad bus įvertinti. Daugybei žmonių tai vienintelė galimybė pragyventi. Nuo praeitos vasaros, gyvendama 150 kilometrų atstumu nuo Vilniaus į šiaurės rytus, sekiau kiek mokytojams bei mokytojo kvalifikaciją turintiems žmonėms yra darbo vietų maždaug 70 kilometrų spinduliu. Tikrai pasirinkimo nebuvo. Čia dirbantys pedagogai dirbs bet kokiomis sąlygomis. Jau dirba, tikėdamiesi, kad bus geriau. Todėl sprogimo čia nebus. Jau įpratinti būti nuolankiais.

Daugiau skaitykite čia.