Tinklalapio logotipas
Grįžti

Švietimo strategija: kaip išugdyti robotą?
event 2018-04-23 domain Diena.lt

Švietimo strategija: kaip išugdyti robotą?

Mokykloje ugdomi robotai, o ne savarankiški šiuolaikiški žmonės. Tai akivaizdu pavarčius pradinukų vadovėlius, skaitant alogiškas ir, kai kuriais atvejais, net nemokšiškas užduotis, kuriomis vaikai ne tik neskatinami mąstyti, bet ir klaidinami. Tėvai nustėrę: taip ugdomas ne vaikų kūrybiškumas, o paklusnumas.

Skatina žiūrėti erotiką?

Užduotis ketvirtokams: "Rytis nori pažiūrėti kino filmą, kurio trukmė ne ilgesnė negu dvi valandos. Kurį filmą gali pasirinkti Rytis?"

Toliau pateiktos keturių filmų afišos "12 vergovės metų" (jo trukmė 2 h 15 min), "Išlikęs gyvas" (trukmė 2 h), "Žirnis ir Šermanas (trukmė 3 h) ir "Volstryto vilkas" (užduotyje nurodyta trukmė 1 h 35 min).

Akivaizdu, kad Ryčiui tinkamiausias pasirinkimas – filmas N-14 "Volstryto vilkas" arba iš bėdos – karinis trileris "Išlikęs gyvas".

Taigi teisingas ketvirtokui skirtos užduoties atsakymas – tikrai puikus, bet suaugusiesiems skirtas garsaus režisieriaus M.Scorsese’es filmas, kuris prasideda atvira erotine scena (o jų filme yra labai nemažai), persunkta kvaišalų vartojimu.

"Ne ką mažiau glumina ir kita šio sąrašo juosta, iš kurių turėjo rinktis 10-metis, – "12 vergovės metų". Net su tėvais vaiko į kino salę tokio filmo pažiūrėti niekas neįleistų, o čia suformuluota užduotis pratybų sąsiuvinyje. Nei verkti, nei juoktis. Nesuprantu, kas tai – subtilus juodas užduočių kūrėjų humoras ar kvailumas ir paprasčiausias neišprusimas? Juk yra smalsių vaikų, pavyzdžiui, mano sūnus pasidomėjo, apie ką tie filmai ir, neabejoju, kad, atsiradus galimybei, juos pažiūrės, turiu galvoje, tikrai ne "Žirnį ir Šermaną". Tai ką reiškia tokios užduotys?" – klausė ketvirtoko mama, klaipėdietė Inga.

Daugiau skaitykite čia.