Neformalusis vaikų švietimas

Grįžti

Tarptautinėje geomokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai pelnė 9 medalius
event 2022-09-06 domain Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

Tarptautinėje geomokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai pelnė 9 medalius
Rugpjūčio 25–31 dienomis nuotoliniu būdu vyko 15-oji Tarptautinė geomokslų olimpiada. Tarp 38 valstybių atstovų Lietuvos mokiniai pasirodė ypač sėkmingai – iš viso iškovoti net 9 medaliai (7 bronzos, 1 sidabro ir 1 aukso). 
Olimpiadoje, kurią šiemet organizuoti patikėta Italijai, dalyvavo Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto organizuotoje V Lietuvos geomokslų olimpiadoje geriausiai pasirodę 7 mokiniai: Dovydas Demikis (Kauno jėzuitų gimnazija, mokytoja Loreta Latvienė), Paulius Daraška (Mažeikių Gabijos gimnazija, mokytoja Aldona Širvinskienė), Skaistė Vytuvytė (Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazija, mokytoja Greta Žostautaitė), Lukas Kisielis (Vilniaus licėjus, mokytoja Linoreta Vasilevičienė), Ignas Balsys (Jonavos Senamiesčio gimnazija, mokytoja Svetlana Glušniova), Jokūbas Baltūsis (Viešoji įstaiga Pranciškonų gimnazija, mokytojas Vilius Adomaitis) ir Aivaras Jomantas (Kauno jėzuitų gimnazija, mokytoja Loreta Latvienė). 
Duomenų bazių teste (angl. Data Mining Test –  DMT) aukso medalį iškovojo Lukas Kisielis (Vilniaus licėjus, mokytoja Linoreta Vasilevičienė), kuris tarp visų olimpiadoje dalyvavusių mokinių šioje užduotyje užėmė 8 vietą, o bronzos medaliai skirti Pauliui Daraškai (Mažeikių Gabijos gimnazija, mokytoja Aldona Širvinskienė), Dovydui Demikiui (Kauno jėzuitų gimnazija, mokytoja Loreta Latvienė), Jokūbui Baltūsiui (Viešoji įstaiga Pranciškonų gimnazija, mokytojas Vilius Adomaitis) ir Ignui Balsiui (Jonavos Senamiesčio gimnazija, mokytoja Svetlana Glušniova).
Žemės sistemų projekte (angl. Earth Systems Project – ESP), kurio metu jau vykstant olimpiadai reikėjo paruošti prezentaciją bendradarbiaujant su moksleiviais iš įvairių pasaulio valstybių, sidabro medaliu apdovanotas Ignas Balsys (Jonavos Senamiesčio gimnazija, mokytoja Svetlana Glušniova), o bronzos medalį iškovojo Dovydas Demikis (Kauno jėzuitų gimnazija, mokytoja Loreta Latvienė). 
Komandiniai bronzos medaliai pelnyti už komandinę Nacionalinių lauko tyrimų projektų užduotį (angl. National Team Field Investigation – NTFI). Šiai užduočiai mokiniai turėjo pasiruošti dar prieš olimpiadą savo valstybėse atlikdami lauko bei laboratorinius tyrimus ir tokiu būdu tirdami juos dominančią hipotezę. Bronzos medaliai skirti Pauliui Daraškai, Skaistei Vytuvytei ir Aivarui Jomantui už projektą pavadinimu “Was melt-water dynamics of the Last Glaciation in south-east Lithuania caused by climate change?” ir Ignui Balsiui, Lukui Kisieliui, Dovydui Demikiui bei Jokūbui Baltūsiui už projektą “Analysis of aquifer water"s composition and chemical properties”.
Lietuvos komandai olimpiadoje vadovavo Laurynas Klimavičius, Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto specialistas, Vaida Kirkliauskaitė, Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Geologijos ir mineralogijos katedros doktorantė, ir Gabrielė Tijūnaitytė, Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Geologijos bakalauro studijų programos studentė.
Olimpiadoje iš viso dalyvavo moksleiviai iš 38 valstybių. Olimpiados metu ne tik buvo patikrintos dalyvių geologijos, geografijos, klimatologijos, astronomijos ir kitų gamtos mokslų žinios, bet ir suteikta puiki galimybė susipažinti su geomokslais besižavinančias mokiniais ir jų mentoriais iš viso pasaulio.