Tinklalapio logotipas
Grįžti

Tarptautinės bibliotekų asociacijų ir institucijų federacijos (IFLA) prezidentės Glòrijos Pérez-Salmerón vizitas Lietuvoje
event 2017-12-08 domain Lietuvos bibliotekininkų draugija

Tarptautinės bibliotekų asociacijų ir institucijų federacijos (IFLA) prezidentės Glòrijos Pérez-Salmerón vizitas Lietuvoje

Gruodžio 5 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko konferencija „Bibliotekos socialiniams pokyčiams: kultūra ir rinkodara“. Konferencijoje aptarta kultūros rinkodaros specifika, nagrinėtos nulinio biudžeto, rėmimo problemos, dalintasi sėkmės istorijomis. Ypatinga renginio viešnia – Tarptautinės bibliotekų asociacijų ir institucijų federacijos (IFLA) prezidentė Glòria Pérez-Salmerón, savo pranešimu atidariusi konferenciją.

Atidarymo kalboje G. Pérez-Salmerón pristatė pokyčius IFLA organizacijoje, jos ateities viziją bei svarbiausius IFLA projektus. Reikšmingiausiu federacijos tikslu prezidentė išskyrė vieningo pasaulio bibliotekų lauko bei globalios vizijos formavimą.

Vizito Lietuvoje metu G. Pérez-Salmerón taip pat susitiko su Lietuvos Respublikos Kultūros ministre Liana Ruokyte-Jonsson. Susitikimo metu buvo aptarta IFLA kuriama bibliotekų ateities vizija, jos reikšmė bibliotekų bendruomenei, ir kaip Lietuva gali prisidėti prie visuomenei svarbių IFLA tikslų.

Susitikti su IFLA prezidentę progą turėjo ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos tarybos narės. Draugijos atstovės su konferencijos viešnia kalbėjosi apie IFLA transformacijos kryptis, „Global Vision“ kampaniją bei LBD dalyvavimą IFLA tikslų įgyvendinime.

Nuotr. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos