Tinklalapio logotipas
Grįžti

Tautvydas Marčiulaitis. Vėl verkia vargšai abiturientai
event 2018-06-15 domain Delfi.lt

Tautvydas Marčiulaitis. Vėl verkia vargšai abiturientai
Yra dalykų, kurie nesikeičia. Kiekvienos vasaros pradžioje gali tikėtis masės skundų dėl per sudėtingų egzaminų, kurie gabiausius dvyliktokus tikrai privers emigruoti.

Kurie yra neteisingai paruošti, nekorektiški bei bendrai netinkami žinioms pamatuoti. Todėl gadinantys jaunų žmonių gyvenimą ir daužantys ateities svajones.
 
Toks kasmetinis nuoseklumas teoriškai gali patvirtinti teiginį, jog mūsų egzaminų sistema yra tikrai bloga. Iš kitos pusės, gali tiesiog rodyti, jog žmonės mėgsta skųstis – tiek turėdami, tiek neturėdami tam pagrindo.
 
Kadangi abu šie teiginiai yra teisingi ir universalūs, bandyti ieškoti teisingesnio yra beprasmiška. Tačiau bendrai egzaminų sureikšminimas yra įdomi tema.
 
Mes pratę nuolat girdėti, jog Upsalos mokslininkai įrodė, kad tas arba anas lemia sėkmę, laimę, džiaugsmą ir meilę. Kad konkrečius būrelius lankantis vaikas, tikėtina, bus turtingas, o štai būtent tokios muzikos klausymasis vaikui padės geriau suprasti matematiką. Tuo tarpu sukombinavus teisingą būrelių, muzikos ir per mėnesį perskaitomų knygų kiekį, vaikas garantuotai taps pasaulio prezidentu.
 
Svarbu jauname amžiuje patikrinti, ar vaikas išlaikys Stanford marshmallow eksperimentą. Ar sugebės 10 minučių palaukti nesuvalgęs prieš jį padėto skanėsto tam, kad gautų dar vieną. Jei nesugebės, tokį vaiką galima iš karto nurašyti ir eiti daryti naujo. Nes juk Stanfordo mokslininkai patvirtino, kad skanėstą suvalgysiantis vaikas gyvenime pasieks mažiau nei tas, kuris sugebės malonumą atidėti vardan didesnės gerovės.

Daugiau skaitykite čia.