Tinklalapio logotipas
Grįžti

Technologijų sektoriuje vis dar nėra vietos merginoms?
event 2018-10-03 domain Diena.lt

Technologijų sektoriuje vis dar nėra vietos merginoms?

Neabejojama, jog technologijos ir technologinis raštingumas – tai ateities kalba, kurios nemokėdami sunkiai susikalbėsime.

Įvairūs įrenginiai ir programos yra skirtos visiems, tad logiška, jog tiek vyrai, tiek moterys turėtų dalyvauti jų kūrime ir naudojime. Vis dėlto lyčių balansu technologijų pasaulyje dar nekvepia, nors mitai, jog moterims čia – ne vieta, jau pradėti sėkmingai griauti.

Europos Sąjungos statistikos padalinio „Eurostat“ pateikiamais duomenimis, informacinių ir ryšių technologijų (IRT) srityje 2017 metais dirbo apie 8,4 milijonus žmonių, daugiau nei 80 proc. iš jų – vyrai. Vengrijoje ir Čekijoje 9 iš 10 IRT specialistų yra vyrai. Tarp ES šalių pirmauja Bulgarija su 26,5 proc. IRT dirbančių moterų. Tuo tarpu Lietuvoje moterys užima beveik ketvirtadalį IRT sektoriaus.

Technologijų sektorius Jungtinėse Amerikos Valstijose, atsižvelgiant į darbo rinkos statistiką, vis dar yra vyrų pasaulis, rašoma statista.com. Bendrai moterų darbo rinkoje stabiliai daugėjo ir šiuo metu JAV jos sudaro 46,8 proc., tačiau technologijų sektoriuje moterų vis dar ženkliai mažiau.

Pavyzdžiui, didžiausiose technologijų sektoriaus kompanijose, tokiose kaip „Amazon“, „Google“, „Facebook“ ir pan., moterys sudaro nuo 26 proc. („Microsoft“) iki 43 proc. („Netflix“) visų darbuotojų.  Tik 24-ioms „Fortune500“ sąraše esančioms įmonėms vadovauja moterys.

Daugiau skaitykite čia.