Tinklalapio logotipas
Grįžti

Teisinio švietimo programa moksleiviams
event 2017-09-11 domain Žinauviska.lt

Teisinio švietimo programa moksleiviams

Ar jau žinai, kuo norėtum tapti užaugęs? O gal jau seniai esi sugalvojęs, kad nori prisidėti prie tvarkos ir teisingumo palaikymo Lietuvoje ir teisininko profesija – kaip tik tau? Pasiryžk ir prisijunk prie jau penkioliktus metus Europos studentų teisininkų asociacijos „ELSA Lietuva“ nacionalinės grupės organizuojamo renginio – Moksleivių teisinio švietimo programos (MTŠP), kurios metu vyresniųjų klasių moksleiviai supažindinami su Lietuvos, Europos Sąjungos ir tarptautinės teisės mokslu.

MTŠP – tai galimybė moksleiviams susipažinti su Lietuvos teisine sistema, suprasti Europos Sąjungos veikimą bei tarptautinės teisės pagrindus bei daugiau sužinoti apie savo teises ir pareigas. Nepraleisk tokios galimybės, nes programos metu įgytos žinios pravers kiekvienam išsilavinusiam Lietuvos piliečiui!

2017 m. MTŠP vyks trimis etapais: keturis šeštadienius iš eilės, t. y. spalio mėn. 7 d., 14 d., 21 d., 28 d., penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose bei Panevėžyje, moksleiviai bus kviečiami klausytis aukštesniųjų kursų teisės studentų ar jaunųjų teisininkų dėstomų paskaitų, kurių metu turės galimybę susipažinti su atskirų Lietuvos teisinės sistemos teisės šakų pagrindais; tuomet galės atlikti parengto testo užduotis ir dalyvauti programos konkuso pusfinalyje bei finale.

Paskaitų temos

  • Teisės teorija ir Konstitucinė teisė

  • Civilinė teisė ir baudžiamoji teisė

  • Europos Sąjungos teisė ir tarptautinė teisė

  • Darbo teisė ir Administracinė teisė

Kiekvienas moksleivis, lankęs bei išklausęs daugiau nei pusė paskaitų, turės galimybę pasitikrinti savo įgytas teisines žinias, laikydamas žinių patikrinimo testą 2017 m. lapkričio mėn. 4 d.

Geriausiai žinias pademonstravę moksleiviai bus kviečiami į MTŠP pusfinalį ir finalą, kuris vyks teisiminio proceso inscenizacijos būdu, kuomet moksleiviai įšoks į ieškovų bei atsakovų batus ir parodys, ką sugeba teismo posėdžio salėje!

Pusfinalio ir finalo pasirodymus vertins žymūs ir kompetentingi Lietuvos teisininkai. Pusfinalis vyks 2017 m. lapkričio mėn. 18 d., o finalas – 2017 m. lapkričio mėn. 25 d.

Visiems moksleiviams, sprendusiems žinių patikrinimo testą, bus įteikiami dalyvavimą patvirtinantys sertifikatai. Finalo nugalėtojų laukia vertingi prizai! Nelauk – sek informaciją „Facebook“ ir skubėk registruotis į MTŠP el. paštu mtsp@elsa- lithuania.org, nurodydamas savo vardą, pavardę, mob. tel. numerį, el. paštą, miestą bei klasę ir mokyklą.

Tavo ateitis priklauso tik nuo tavęs!