Tinklalapio logotipas
Grįžti

Tėvai širsta: uostamiesčio mokyklose klesti spintelių verslas
event 2018-09-12 domain Diena.lt

Tėvai širsta: uostamiesčio mokyklose klesti spintelių verslas

Kai kuriems tėvams įtarimų sukėlė spintelių apmokestinimo tvarka "Ąžuolyno" gimnazijoje. Nuomos sutartis su privačia bendrove pasirašantys klaipėdiečiai stebisi, kodėl pinigais remia verslą, o ne mokyklą. Tokia tvarka nepatenkinta ir miesto valdžia, kuri žada per trejus metus nupirkti spintelių ir perduoti jas švietimo įstaigoms.

Metams – beveik 30 eurų

Klaipėdiečių šeima suglumo, kai dukra parnešė namo sąskaitą ir nuomos sutartį.

"Įtartinas ir, mūsų supratimu, labai negražus bizniukas vykdomas Klaipėdos "Ąžuolyno" gimnazijoje. Tikėtina, kad ne tik joje. Visi puikiai žino, kokius kiekius knygų moksleiviams kasdien reikia nešiotis ir kad spintelė daiktams, skirtiems mokslo poreikiams, mokykloje šiandien jau yra kone būtinybė. "Ąžuolyno" gimnazijoje gi ši sritis užleista privačiam verslui pavadinimu "Čiku Raku" (Vilniuje registruota bendrovė "Greeners" – aut. past.). Spintelės nuoma mokymosi laikotarpiui – 4 metams – atsieina ne mažiau kaip 114 eurų. Ir tai tik viena nedidukė spintelė", – stebėjosi klaipėdietis.

Paaiškėjo, kad gimnazijoje spintelės nuoma kainuoja 3,19 euro mėnesiui. Tai reiškia, kad vieniems mokslo metams, neįskaitant vasaros, šis malonumas atsieina apie 29 eurus.

Įvairiais mokesčiais – nuo mokymosi pratybų iki užklasinės veiklos – varginamiems tėvams tai dar viena finansinė našta.

Tačiau labiausiai apmaudą kelia tai, kad jie neturi kitos išeities, kaip tik remti privatų verslą.

Daugiau skaitykite čia.