Tinklalapio logotipas
Grįžti

Tildo skandalą dėl egzaminų: „Jie per daug sureikšminami“
event 2018-06-18 domain Lrytas.lt

Tildo skandalą dėl egzaminų: „Jie per daug sureikšminami“

Panašu, kad kasmet brandos egzaminai sukelia vis didesnį triukšmą. Viešoji erdvė netyla nuo užduočių vertinimų ir kritikos, nors patys abiturientai socialiniuose tinkluose esančiose grupėse, atrodo, labiau linkę juokauti ir dalintis šmaikščiais pastebėjimais apie egzaminus, o ne reikšti pasipiktinimą.

Turbūt daugiausia dėmesio sulaukė anglų kalbos ir matematikos egzaminai. Gegužės pradžioje anglų kalbos egzaminą laikę abiturientai, tiksliau – dalis jų, pasipiktino, kad vienos iš klausymo užduočių nebuvo galima suprasti, ji buvo skaitoma per greitai, neaiškiai. Tuomet kai kurie dvyliktokai net grasino mitingu prie Nacionalinio egzaminų centro (NEC).

Po matematikos egzamino lrytas.lt kalbinti abiturientai dėl užduočių itin nesiskundė, nors pripažino, kad kai kurios jų buvo sunkios. Kai kuriuos suglumino užduotys apie telefoninį žaidimą „Pokemon Go“ ar Gretą, kuri mėgsta automobilio dureles atverti plačiai, todėl jai reikia dviejų vietų automobilių stovėjimo aikštelėje.

Visgi, kol egzaminų užduočių rengėjus raginama ištraukti į viešumą, o jų rezultatus anuliuoti, ekspertai ramina – triukšmas kyla kasmet, o egzaminams Lietuvoje skiriama per daug dėmesio.

Daugiau skaitykite čia.