Tinklalapio logotipas
Grįžti

Tomas Kivaras: Gimnazijų reitingai: ką užmiršo jų sudarytojai?
event 2018-05-16 domain 15min.lt

Tomas Kivaras: Gimnazijų reitingai: ką užmiršo jų sudarytojai?

JAV prezidentas Teodoras Ruzveltas yra pastebėjęs, jog lyginimas – džiaugsmo vagis. Vis dėlto, gyvenant ir dirbant šiuolaikinėje konkurencingoje aplinkoje, retsykiais pasilyginti su kitais yra sveika ir naudinga. Išsamus ir objektyvus kurioje nors srityje veikiančių įstaigų, įmonių ar organizacijų palyginimas kiekvienam suteikia progą įvertinti savo stiprybes bei identifikuoti sritis, kuriose vertėtų pasitempti.

Štai kodėl, būdama aktyvi Lietuvos švietimo bendruomenės narė, Kauno technologijos universiteto gimnazijos komanda su nekantrumu laukė žurnalo „Reitingai“ neseniai paskelbto 2018 m. gimnazijų reitingo. Ir štai kodėl reitingo rezultatai šiek tiek nustebino. Ne todėl, kad, pasak žurnalo, esame treti Lietuvoje tarp mokinius pagal pažangumą atsirenkančių šalies gimnazijų. Ir ne todėl, kad tarp visų Lietuvos gimnazijų likome ketvirti – manome, kad tai geras ir iškalbingas rezultatas. Bet, ko gero, labiausiai todėl, kad žvelgiant į žurnalo sudarytą reitingą ne itin aišku, ką turėtume daryti geriau ir ko pritrūko pastaraisiais metais, kad gimnazija būtų įsitvirtinusi pačiose aukščiausiose pozicijose.

Pažvelkime į faktus. Nagrinėjant pirmąjį dešimtuką užėmusių Lietuvos gimnazijų abiturientų valstybinių brandos egzaminų rezultatus praėjusiais metais, matyti, jog KTU gimnazija pasižymi aukščiausiu balų vidurkiu (90,85) šalyje. Vienam mokiniui pagal surinktus 100 balų įvertinimus tenkantis vidurkis tarp KTU gimnazijos abiturientų siekė 1,610 balo ir pralenkė Vilniaus licėjų (1,607) bei Vilniaus jėzuitų gimnaziją (1,151 balo).

KTU gimnazijos mokiniai išsiskyrė laikydami istorijos ir biologijos valstybinius egzaminus – čia jų balų vidurkis buvo aukščiausias, lyginant dešimt geriausiai įvertintų mokyklų. Džiaugiamės, jog mūsų mokinių laikytų lietuvių kalbos, anglų kalbos, fizikos, matematikos ir informacinių technologijų valstybinių brandos egzaminų vidurkis buvo antras tarp 10 geriausiai vertinamų mokyklų, o pagal chemijos egzamino balų vidurkį esame treti.

Daugiau skaitykite čia.