Tinklalapio logotipas
Grįžti

Trys gimnazistės gyvenimo dienos: Šanchajus, Kaunas, Palanga
event 2018-09-17 domain Diena.lt

Trys gimnazistės gyvenimo dienos: Šanchajus, Kaunas, Palanga

Kai kolega pasiūlė parašyti apie Paulę Kairytę, beveik galvą būčiau guldžiusi, kad ji neatras laiko pokalbiui – tą patį vakarą turėjo išskristi į Kiniją. KTU gimnazistė pradėjo ekonomikos studijas didžiausio Amerikoje Niujorko universiteto Šanchajaus skyriuje. Ir ką manote? Likus vos kelioms valandoms iki išvykimo į oro uostą, Paulė sėdėjo redakcijoje ir pasakojo apie savo gyvenimą. Man ypatingos pasirodė trys jo dienos.

Pirmoji. Šanchajus

Ilgame skrydyje iš Vilniaus į Šanchajų Paulė vis savęs klausinėjo: "Ką aš veikiu tame lėktuve į kitą pasaulio kraštą?" Nors, atrodė, iki tol viskas buvo aišku. Žinios, kad priimta į Niujorko universiteto Šanchajaus skyrių, sulaukė dar kovą, labai džiaugėsi, kad už nugaros – sunkus etapas: puikiai išlaikyti amerikietiški egzaminai, įtikinamai parašytas motyvacinis laiškas, gautos mokytojų rekomendacijos.

Žinojo ir tai, kad priešaky – nelengvi mokslai universitete, kurį pasirinko dėl reitingų, žinomumo ekonomikos, verslo, finansų srityje, studijų kokybės. Be to, be trejų studijų Šanchajuje metų, ketvirtieji pasirenkami Niujorke, Abu Dabyje arba Europos šalyse. Taigi tikėjo, kad įgytas amerikietiškas išsilavinimas ir patobulintos kinų kalbos žinios išskirs ją iš kitų jaunųjų specialistų, bus puikus bagažas ieškant darbo.

Regis, nuosekliai tam ruošėsi. Mokykloje dvejus metus mokėsi kinų kalbos, išlaikė A2 lygio egzaminą, o Rytų Azijos šalių gyvenimu ir kultūra domėjosi nuo devintos klasės. Namų darbus apie Šanchajų atliko ir pati, ir universitetas atsiuntė labai daug naudingos informacijos. Tai iš kur tas nerimas?

Daugiau skaitykite čia.