Tinklalapio logotipas
Grįžti

Turizmo idėja gimė stebint nuobodžiaujančius vaikus – kvies patirti ir Kauną
event 2018-05-11 domain Diena.lt

Turizmo idėja gimė stebint nuobodžiaujančius vaikus – kvies patirti ir Kauną

Pažadinę sostinės gatves bei sudominę pačius vilniečius bei miesto svečius rečiau lankomais, iš pažiūros net nepatraukliais Vilniaus rajonais iniciatyva Gatvės gyvos plečia savo ribas ir pradeda veiklą Kaune. Čia projekto edukacinė kryptis „Gatvės gyvos“ vaikams kartu su Kauno Miesto muziejumi kvies mažuosius kauniečius pažinti ir atrasti savo miestą vasaros stovyklose bei įvairiose interaktyviose veiklose šeimai.

Inovatyvi vietinio turizmo idėja 

Iniciatyva „Gatvės gyvos“ gimė 2015 m vasarą. Pirmiausia buvo ekskursija po Užupį, tačiau jau antras maršrutas – po Naujininkus, kas tuo metu buvo visų įprastų turistinių maršrutų ribas kertanti idėja. Vis dėlto, susidomėjimas buvo labai didelis – šimtai žmonių traukė pasivaikščioti po, tikriausiai, labiausiai „neturistinį“ Vilniaus rajoną. Taip vienas po kito sekė kiti maršrutai, o jų populiarumas tik augo. Iki dabar jau sukurti virš 20 maršrutų, išleista knyga, įvyko foto paroda, interaktyvūs projektai, kaip ekskursija senuoju troleibusu, ekskursijos mažuose miesteliuose ir kt.

Tuo tarpu, „Gatvės gyvos“ Vaikams gimė beveik po metų, 2016 m. pavasarį, kai kilo mintis sukurti specialiai vaikams pritaikytą interaktyvią ekskursiją po senamiestį.

Daugiau skaitykite čia.