Tinklalapio logotipas
Grįžti

Turkijoje apsilankęs lietuvis: labai nustebino turkų atsipalaidavimas
event 2018-09-14 domain Delfi.lt

Turkijoje apsilankęs lietuvis: labai nustebino turkų atsipalaidavimas
Šiais laikais mokiniai, mokytojai, studentai ir dėstytojai turi kur kas daugiau mokymosi, kvalifikacijos kėlimo galimybių nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Viena tokių – mainų programos, veikiančios visame pasaulyje, labiausiai populiarios tarp studentų, tačiau šios patirties, pasirodo, nevengia ir moksleiviai. Kokiose programose, su kokiomis šalimis ir kokiais būdais gali dalyvauti visos Lietuvos mokyklos?
 
Erasmus+ programosSakoma, kad didžiausias žinių bagažas kaupiamas per patirtį. Būtent šiuo posakiu besivadovaudamas šiuolaikinis jaunimas nevengia avantiūrų ir drąsiai naudojasi jiems suteikiama galimybe ne tik pažinti kitą šalį, kultūrą, bet ir „paragauti“ mokslo kitų šalių geriausiose mokslo įstaigose. Visa tai galima patirti dalyvaujant Erasmus+ mainų programoje. Erasmus+ programa dar turi ir tipus (angl. Key action), kurių trumpiniai yra KA1, KA2 ir KA3, priklausomai nuo programos tikslo. KA1 yra mobilumas mokymosi tikslais, KA2 – strateginės partnerystės, KA3 – politikos formavimas.

Pabrėžiama, kad Erasmus+ siūlomose programose gali dalyvauti visos Lietuvos ugdymo įstaigos: priešmokyklinio, mokyklinio, profesinio ugdymo, aukštojo mokslo, suaugusiųjų švietimo ir pan. Pastaruoju metu Erasmus+ programomis aktyviai naudojasi ir mokyklos. Kokia jų patirtis?

Daugiau skaitykite čia.