Tinklalapio logotipas
Grįžti

Tyrimai atskleidė, kam ryžtasi tėvai vardan kokybiškų atostogų
event 2018-06-28 domain Delfi.lt

Tyrimai atskleidė, kam ryžtasi tėvai vardan kokybiškų atostogų
Šiemet valstybei ir savivaldybėms skyrus rekordinį finansavimą vaikų vasaros poilsio projektams, nemokamas stovyklas užplūdo tūkstančiai vaikų. Nors norinčiųjų kaip niekada daug, vietų skaičius – ribotas. Vietoje dieninės tėvai gali rinktis kelių savaičių stacionarią stovyklą, tačiau tam prireiks gerokai paploninti piniginę. Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta apklausa atskleidė, jog kas šeštam šalies gyventojui komercinės stovyklos yra neprieinamos dėl per didelės kainos, rašoma pranešime spaudai.

Šią vasarą valstybės ir ES remiamose stovyklose ilsėsis per 50 tūkst vaikų. Švietimo ir mokslo ministerijos ar savivaldybių lėšomis finansuojamos stovyklos vaikams yra nemokamos. Paprastai dienos stovyklose pirmenybė teikiama socialiai remtiniems vaikams, o tokias paslaugas teikiančios įstaigos – perpildytos ir negali sutalpinti visų norinčiųjų. Visgi tėvai turi ir kitą pasirinkimą – išleisti vaiką į vienos arba kelių savaičių komercines stovyklas, kurių kaina svyruoja nuo 100 iki 500 eurų. Stovyklų kainos priklauso nuo jų formato, trukmės, vietos ir apgyvendinimo. Populiariausios – stacionarios kelių savaičių stovyklos pajūryje. Jų kaina gali siekti 400 eurų.
 
Visgi, tyrimo duomenimis, šeštadalis (17 proc.) tėvų negali įpirkti vasaros stovyklos kelialapio kainos. Į tiesioginį klausimą, kiek planuoja skirti pinigų vaikų vasaros poilsiui, dauguma (88 proc.) apklaustųjų atsakė už stovyklą išgalintys sumokėti iki 300 eurų. Tik 6 proc. ketina išleisti iki 500 eurų, dar mažiau – vos 4 proc. – iki 1000 eurų.

Daugiau skaitykite čia.