Tinklalapio logotipas
Grįžti

Tyrimas atskleidė mokytojų būseną: palyginimas su Europa stebina
event 2018-06-01 domain Delfi.lt

Tyrimas atskleidė mokytojų būseną: palyginimas su Europa stebina
Atlikti tyrimai rodo, kad mokytojai Lietuvoje jaučiasi tik vidutiniškai laimingi ir yra ženkliai mažiau patenkinti savo gyvenimu nei kitų Europos šalių mokytojai. Kauno technologijos universiteto (KTU) Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete (SHMMF) atliktas mokslinis tyrimas atskleidžia Lietuvos mokytojų subjektyvius savo gyvenimo kokybės vertinimus.

„Vyrauja nuomonė, kad pedagogo kelią pasirenka tik tie absolventai, kurių stojamasis balas buvo žemas, todėl niekur kitur neįstojo. Šiame kontekste įdomu tampa tai, kaip mokytojai patys vertina savo darbą bei kitus gyvenimo kokybės aspektus“, – teigia viena tyrimo organizatorių Raminta Jutaitė, atkreipdama dėmesį į mokytojo profesijos prestižo didinimo iki 2025 m. idėją.
 
Pasak R. Jutaitės, mokytojų gerovės vertinimus galima geriau suprasti, jeigu šie lyginami su Lietuvos gyventojų bei kitų Europos šalių mokytojų tyrimo rezultatų kontekstu.
 
Tiriama subjektyviai suprantama gerovė
 
KTU Sociologijos ir psichologijos studijų programos dėstytojos prof. dr. Audronės Telešienės teigimu, šiandieniniuose gyvenimo kokybės ir gerovės tyrimuose yra taikomi subjektyvieji matavimai, kai analizuojama asmeninė nuomonė ar subjektyvūs tam tikros gyvenimo sferos vertinimai.
 
Analizuojant Lietuvos mokytojų, Lietuvos gyventojų ir visų Europos šalių mokytojų subjektyvios gerovės vertinimo duomenis tyrime remtasi hedonistiniu subjektyvios gerovės požiūriu.
 
Daugiau skaitykite čia.