Tinklalapio logotipas
Grįžti

Tyrimas: dauguma mokinių jaučiasi pasirengę studijoms
event 2018-06-06 domain 15min.lt

Tyrimas: dauguma mokinių jaučiasi pasirengę studijoms

43 proc. moksleivių savo pasirengimą siekti aukštojo išsilavinimo vertina teigiamai. 37 proc. moksleivių pasirengimą vertino neutraliai, o 13 proc. – neigiamai, rodo tyrimas.

Pasirengimą studijuoti geriausiai vertina gimnazijų mokiniai, beveik pusė jų teigia esą pasirengę siekti aukštojo išsilavinimo.

Trečdalis gimnazistų pasirengimą vertino neutraliai, kas dešimtas – neigiamai.

Prasčiausiai pasirengimą aukštojo mokslo studijoms vertina profesinių mokymo įstaigų moksleiviai – 16 proc. jų jaučiasi galintys studijuoti, 39 proc. pasirengimą vertina neutraliai, beveik trečdalis – neigiamai.

G.Jakštas: moksleiviai ne visada žino, kas jų laukia

Tyrimą atlikusio Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) Studijų politikos ir karjeros analizės skyriaus vadovas Gintauto Jakšto teigimu, kai kuriems moksleiviams trūksta informacijos, kuri leistų objektyviai įvertinti savo galimybes studijuoti – į aukštąsias mokyklas, nepaisant nuotaikos dėl pasirengimo, įstoja apie 60 proc. abiturientų.

„Dažnas moksleivis nesusiduria, tad natūralu, kad ne visada žino, ko iš jo bus tikimasi aukštojoje mokykloje ir kaip studijos skirsis nuo mokymosi mokykloje. Dažniausiai moksleiviai nuomonę apie studijas susidaro vadovaudamiesi informacija gauta iš artimųjų ar pasiekiančių juos per įvairias medijas, o vertinti savo galimybes jie linkę lygindami save su kolegomis. Reikia pastebėti, kad kai kurios aukštosios mokyklos rengia įvairias iniciatyvas, kuriomis moksleiviai kviečiami apsilankyti paskaitose, seminaruose, laboratorijose, susipažinti su būsimais dėstytojais. Manome, kad tokios iniciatyvos yra sveikintinos, jos sudaro galimybę moksleiviams bent iš dalies susipažinti su aukštąja mokykla, o kartu ir padeda apsispręsti dėl srities, su kuria norėtų sieti savo ateitį“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas G.Jakštas.

Daugiau skaitykite čia.