Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ukrainos moksleiviai kviečia į parodą Lietuvos šimtmečiui
event 2018-08-28 domain Bernardinai.lt

Ukrainos moksleiviai kviečia į parodą Lietuvos šimtmečiui

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimui skirtus plakatus, menines instaliacijas kūrę Rytų Ukrainos moksleiviai kviečia vilniečius į parodą.

Parodos atidarymas vyks 2018 m. rugpjūčio 28 d. (antradienį) 15.00 val. Vilniuje, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, Konstitucijos pr. 25, Vilniuje.

LVJC antrajame aukšte bus eksponuojami 25 plakatai, šią vasarą Rytų Ukrainos Kremenčiuko mieste vykusio konkurso nugalėtojų darbai. Moksleivių ir studentų kūriniuose atsispindi jaunosios kartos požiūris į Lietuvos ir Ukrainos istoriją įvairiais laikotarpiais, taip pat jų vizijos, susijusios su abiejų šalių santykių plėtra.

„Lietuvą ir Ukrainą artima draugystė sieja nuo seno. Mūsų šalis -  viena iš aktyviausių Ukrainą remiančių valstybių įvairiuose lygmenyse. Aktyviai bendradarbiauja abiejų šalių švietimo, verslo, visuomeninės organizacijos bei miestai. Su Alytumi bendradarbiaujantis Kremenčiukas šių metų sausį  įsteigė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto tarptautinį informacinį centrą. Natūralu, kad šis centras inicijuoja bendrus projektus su Lietuvos ambasada bei kitomis mūsų šalies organizacijomis. Vienas iš tokių projektų –  Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimui skirtas plakatų konkursas“, – pastebėjimais apie konkurso bei parodos ištakas dalinasi Gvidas Kerušauskas, URM ambasadorius ypatingiems pavedimams.

Parodos atidaryme bus galima susitikti ir pabendrauti su darbų autoriais – 4 moksleiviais ir jų mokytojais iš Poltavos srities ir sužinoti, kas įkvėpė dalyvauti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimui skirtame plakatų kūrimo konkurse. Renginio metu taip pat tikimasi sulaukti svečių iš Ukrainos ambasados Lietuvoje, Lietuvos ukrainiečių bendrijos narių, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovų.   

Ukrainos moksleivių kūrybiniai darbai, skirti Lietuvos 100-mečio minėjimui, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre eksponuojami bus vieną mėnesį, iki rugsėjo pabaigos. Parodos lankymas nemokamas, vilniečiai ir miesto svečiai čia gali apsilankyti LVJC darbo metu.

Parodą organizavo Lietuvos ambasada Ukrainoje, Ukrainos ambasada Lietuvoje, VD tarptautinis informacinis centras, Ukrainos Kremenčiuko miesto tarybos  komunalinė įmonė „Kremenčiuk Invest“ ir Lietuvos vaikų ir jaunimo centras.