Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vaidas Šalaševičius. Dėl Marijampolės kolegijos regiono politika tampoma į dvi priešingas puses
event 2018-11-02 domain Delfi.lt

Vaidas Šalaševičius. Dėl Marijampolės kolegijos regiono politika tampoma į dvi priešingas puses
Prieš keletą dienų Marijampolės regiono plėtros tarybą pasiekė švietimo ir mokslo viceministro Giedriaus Viliūno raštas dėl Marijampolės kolegijos reorganizavimo, ją prijungiant prie Kauno kolegijos.
 
Rašto turinys, argumentai bei siūlomi skuboti sprendimai šokiruoja. Nors jau priprantame prie šios valdžios kategoriškumo, draudimų ir skubotų reformų, tačiau sunku suprasti šios valdžios gebėjimą kenkti sau ir pjauti šaką, ant kurios pati sėdi. Daugelis Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Seime atstovų yra išrinkti regionuose, todėl atrodė, kad regionų politika bus vienas iš svarbiausių šios valdžios prioritetų. Deja...

Optimizmo teikė pirmi aktyvūs Vidaus reikalų ministerijos viceministro, šiuo metu žemės ūkio ministro, Giedriaus Surplio veiksmai. Jo iniciatyva buvo parengta ir patvirtinta „Baltoji knyga regioninės politikos plėtrai“. Regionai pradėjo specializuotis, į regionines plėtros tarybas įtraukti verslo bei kiti socialiniai partneriai. Tačiau šiandien regionų politika eina savo keliu, o valstybės politika savo – Vidaus reikalų ministerija bando eiti regionų politikos keliu, tačiau Švietimo ir mokslo ministerija – kitu. Dialogas tampa visiškai beprasmiu, nes valdininkai „buldozerį“ stumia savo iš anksto numatyta kryptimi, o socialinių partnerių ir verslo bendruomenės pastabos ir mintys niekam neįdomios.

Daugiau skaitykite čia.