Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vaikas nenori į mokyklą? Kaltę turėtų prisiimti ir tėvai
event 2018-08-22 domain Delfi.lt

Vaikas nenori į mokyklą? Kaltę turėtų prisiimti ir tėvai
Jau visai netrukus mokyklas užplūs mažieji mokinukai. Vienų laukia pirmoji klasė, kiti į mokyklos suolą sės jau žinodami, kas jų laukia artėjančiais metais. Portalas DELFI domisi, ką daryti, jei vaikas nenoriai laukia rugsėjo 1–osios.

Vaikų psichologė Rasa Šimkonienė pastebėjo, kad į pirmąją klasę einantis vaikas turėtų norėti eiti į mokyklą, tačiau jis gali šiek tiek nerimauti.
 
„Nes jis nežino, kas jo laukia. Čia kaip ir mes, kai keičiame darbą: mums neramu, koks bus kolektyvas, ar mes atitiksime lūkesčius, ar mes sugebėsime, ar susirasime draugų. Tai visi šie dalykai rūpi ir vaikui“, – kalbėjo pašnekovė.
 
Supažindinti su mokykla iš anksto
 
Pasak specialistės, jei į mokyklą nenori eiti vyresnio amžiaus vaikas, tuomet tėvai turėtų susėsti su vaiku ir paklausti, kas negerai, nes vyresnių klasių moksleivis jau žino, kas jo laukia mokykloje.
 
„Čia tėvai turėtų paklausinėti vaiko ir pabandyti jį suprasti, ar jis patiria patyčias, ar jam sunku mokytis, ar jis pavargsta, o gal pikta mokytoja. Priežasčių gali būti begalė. Vaikas gali sakyti ir tai, kad nežino, bet gali būti ir tai, kad jis turėjo labai gerą vasarą ir jam sunku po tokio meto grįžti į „darbą“. O gal vaikui tiesiog labai norisi ilgiau pabūti su tėvais, juk vasarą buvo smagu, jis keliavo, važiavo, buvo gamtoje, o dabar turi vėl grįžti į rutiną“, – komentavo psichologė.
 
Daugiau skaitykite čia.