Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vaikas nori studijuoti užsienyje – kaip jam padėti, kad nenusiviltų?
event 2018-04-11 domain 15min.lt

Vaikas nori studijuoti užsienyje – kaip jam padėti, kad nenusiviltų?

Kaskart, atėjus pavasariui, dalyje šeimų kyla nerimo banga – ar vaikas gerai išlaikys egzaminus, ar jis tinkamai pasiruošęs, koks universitetas pakvies studijuoti ir į kokią specialybę? Jeigu jaunas žmogus pasirinko išsilavinimo siekti užsienyje, tėvams atsiranda dar viena nerimo priežastis – kaip vaiką paleisti ir užtikrinti, kad jam toli nuo namų viskas seksis gerai?

Psichologė Laura Rimkutė pranešime žiniasklaidai teigia, kad tai – normali psichologinė būsena, nes ateitis – kupina nežinomybės, o nežinomybė gąsdina. Pasak jos, iš anksto daugumą dalykų suplanavus ir pamažu pratinantis prie išsiskyrimo minties, šis „atotrūkis nuo bambagyslės“ nebus toks skausmingas.

„Kai vaikas nusprendžia studijuoti užsienyje, sujudinamas vienas pagrindinių žmogaus poreikių – jaustis saugiai. Šioje situacijoje, ypač pradžioje, gausu nežinomybės, todėl tiek vaikas, tiek tėvai patiria didelį stresą ir jaučia daug nerimo – abi pusės jaudinasi, kuria galvoje įvairius scenarijus, kaip viskas gali klostytis.

Vaikui (jeigu vaiku galima vadinti beveik suaugusią asmenybę) šioje situacijoje kartais gali būti lengviau, jeigu studijos užsienyje buvo jo sena svajonė, o tėvų streso lygis priklauso nuo to, kiek jie prisirišę prie vaiko. Iš praktikos galiu pasakyti, kad sveiką santykį su vaiku turintys tėvai išsiskyrimą išgyvena lengviau. Tėvams svarbu kuo anksčiau suprasti, kad vaikai vieną dieną užaugs ir juos reikės paleisti, todėl prie šios minties ir būsenos, kai vaikai kasdien nebebus gimtuose namuose, būtina pratintis iš anksto, nes tai – natūralus procesas“, – tikina psichologė L.Rimkutė.

Daugiau skaitykite čia.