Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vaiko adaptacija mokykloje: nenustebkite, jei pirmomis dienomis skųsis pilvo ar galvos skausmais
event 2018-08-16 domain Delfi.lt

Vaiko adaptacija mokykloje: nenustebkite, jei pirmomis dienomis skųsis pilvo ar galvos skausmais

Beveik trečdalis mokyklinio amžiaus vaikų turinčių tėvų rugsėjo 1–osios laukia su nerimu. Prekybos tinklo „Lidl Lietuva“ užsakymu atliktas visuomenės nuomonės tyrimas atskleidė, jog rūpestį jiems kelia tai, kaip mokykloje vaikams seksis sutarti su bendraamžiais, rašoma pranešime spaudai.

Remiantis tyrimų bendrovės „Spinter“ atliktu tyrimu, 29 proc. apklaustųjų įvardijo, kad didžiausią stresą besiruošiant mokyklai jiems kelia vaiko adaptacija tarp bendraamžių. Tuo tarpu, anot psichologės Ingos Būdvytytės, nors natūralu jausti nerimą dėl laukiančių pokyčių, yra būdų, kaip padėti pasiruošti tiek tėvams, tiek vaikams, ramiau juos priimti.
 
Susipažinkite su būsima aplinka
 
„Naudinga vaiką iš anksto supažindinti su mokykla ir jos aplinka. Dauguma mokyklų organizuoja pažintines dienas būsimiems pirmokams, kurių metu jie gali susitikti su mokytoja ir būsimais klasės draugais. Bus tikrai naudinga, jei su vaiku ramiai pasivaikščiodami nueisite iki mokyklos, apsižvalgysite tiek viduje, tiek mokyklos teritorijoje, parodysite mažyliui, kur jo klasė, valgykla ir tualetai. Paaiškinkite, į ką jis gali kreiptis, jei kils klausimų ar prireiks pagalbos“, – pataria psichologė.
 
Daugiau skaitykite čia.