Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vaiko fantazavimas atskleidžia dalykus, apie kuriuos verta pagalvoti
event 2018-04-09 domain LRT.lt

Vaiko fantazavimas atskleidžia dalykus, apie kuriuos verta pagalvoti

Vaikai gali fantazuoti dėl to, kad nori susikurti pasaulį, kuriame jaustųsi saugūs, taip pat dėl socialinių kontaktų trūkumo. Tokiu atveju reikia padėti vaikams susirasti draugų ir pagalvoti, kas kelia stresą, LRT RADIJUI sako Mykolo Romerio universiteto profesorė dr. Rita Žukauskienė. Anot jos, fantazavimas tikrai nėra sutrikimas, jis būdingas daugeliui 5–6 metų amžiaus vaikų.  

– Kokie yra pagrindiniai vaiko raidos jautrieji tarpsniai, kuriuos tėvai ir pedagogai turi pastebėti ir atitinkamai elgtis?

Metai po gimimo – labai intensyvūs, nes vaikas pradeda pažinti pasaulį. Jam reikia tinkamos stimuliacijos, žaislų, režimo, prisidedančio prie vystymosi. Atrodo, kad vaikas tik valgo, miega, šypsosi, verkia, tačiau tuo metu vyksta daug dalykų, formuojasi jo nervų sistema, vystosi protas.

Psichologai sako, kad pirmaisiais gyvenimo metais vaikas tarsi svyruoja tarp pasitikėjimo aplinkiniais ir nepasitikėjimo. Tas saugumo ir nesaugumo jausmas gali išlikti visam gyvenimui. Visa tai priklauso nuo to, kaip tėvai atsiliepia į vaiko poreikius. Jei jie žino, ko vaikui reikia, pastarasis jaučiasi ramus ir saugus, jam nereikia ilgai verkti.

Pokalbis su dr.Rita Žukauskiene LRT radijo laidoje „10 balų“.