Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vaiko gabumai: kaip nepraleisti pro akis to, kas svarbiausia
event 2018-03-30 domain Delfi.lt

Vaiko gabumai: kaip nepraleisti pro akis to, kas svarbiausia
Bendruosius gebėjimus žmonės išmoksta, o ypatingi gabumai – įgimti. Tačiau jų nepastebėjus ir laiku nepradėjus lavinti, ši įgimta dovana gali taip ir likti neatskleista visą gyvenimą, rašoma pranešime spaudai. Ką daryti, kad vaiko polinkis į vieną ar kitą dalyką būtų atpažintas?

Plačiau apie tai, kaip tikslingai lavinti ir gabumus, ir gebėjimus, kaip nepersistengti ir tinkamai motyvuoti vaiką siekti puikių rezultatų, pasakoja edukologė, „Šiaurės licėjaus“ mokyklos Kaune plėtros vadovė Lina Kilčiauskaitė.
 
Ką reikia lavinti papildomai – dalykus, kurie vaikui nesiseka ar kuriems vaikas turi gabumų?
 
Vienas didžiausių vaiko motyvacijos veiksnių yra patiriama sėkmė. Papildomą lavinimą reikėtų nukreipti į tas veiklos sritis ir dalykus, kuriuose vaikas patiria sėkmę. Kai jis džiaugiasi, kad pats kažką išgyveno, išmoko, sukūrė, tada ir ateina pilnatvės, laimės jausmas. Žinodamas, kad kurioje nors srityje vaikas yra lydimas sėkmės, jis natūraliai pasitemps ir kitose ne taip sėkmingose veiklose. Gabiems vaikams svarbiausia yra nauji iššūkiai. Jie, priešingai nei kiti mokiniai, domisi tam tikrais dalykais ne dėl pažymio, o dėl to, kad jiems įdomu tyrinėti, atrasti, pažinti, kurti ir patirti sėkmę, būti geresne savo versija šiandien nei buvo vakar.
 
Daugiau skaitykite čia.