Tinklalapio logotipas
Grįžti

Vaikų gyvenimus keičia reali patirtis
event 2018-10-26 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Vaikų gyvenimus keičia reali patirtis

Visą savaitę nuo spalio 22 d. SOS vaikų kaimo globojamus vaikus „Grill London“ restorano šefas Tadas Paplauskas mokė virtuvės paslapčių. Jau visai netrukus restorano lankytojai galės paragauti vaikų ir virtuvės profesionalų kartu pagaminto nepaprastai skanaus patiekalo, už kurį dalis gautų lėšų bus skirta vaikų mokslams ir užimtumui. Koks jis bus, kol kas laikysime paslaptyje, tačiau esame tikri, kad restorano lankytojai visai greitai galės įvertinti patiekalą ir taip prisidėti kuriant laimingų vaikų ateitį.

„Tokių  partnerių dėka galime įgyvendinti savo veiklos misiją – padėti užtikrinti saugią vaikų ateitį. Neturėdami žinių vaikai negali tinkamai savimi pasirūpinti, bijo ateities, kadangi nežino, kas jų laukia. Dažnai ši baimė sukelia emocinius sutrikimus, žemą savivertę, jiems nesiseka moksluose. Šiuo metu padedame beveik tūkstančiui vaikų. Kiekvienam iš jų reikia pagalbos eiti tinkamu keliu, todėl kviečiame Lietuvos įmones įsitraukti į tokias partnerystes, kurios tiesiogiai padeda vaikams tvirčiau atsistoti ant kojų“, – teigia SOS vaikų kaimų direktorė Liudovika Pakalkaitė. 

Maisto gaminimo įgūdžių mokėsi SOS vaikų kaimo globotiniai – 17-metė Diana ir 12-metis Rytis. Diana nuo vaikystės svajojo išmokti gaminti, bet turėjo tik tiek patirties, kiek jos įgijo iš mamos. „Mano tėvai nedirba, tad dėl finansinių sunkumų šeimoje šis noras man buvo tik graži svajonė. Tačiau aš savo gyvenimą sieju su maisto ruoša ir labai tikiuosi, kad išmokusi profesionaliai gaminti galėsiu padėti savo šeimai“, – pasakoja Diana. Rytis nuo pat vaikystės mėgo suktis virtuvėje, tik daug patirties kol kas neturi. „Bet aš išmoksiu taip gaminti, kad nustebinsiu visą mane globojančią šeimą“, – neabejoja berniukas.

„Grill London“ restorano šefas Tadas Paplauskas visą savaitę negailėjo vaikams praktinių patarimų, kaip gaminti maistą. „Svarbiausia, kad vaikai išmoktų amato, kurį ateityje galėtų panaudoti savo gyvenime ir taip užsitikrintų pragyvenimą. Todėl po pamokų kurso kartu su restorano šefais gamino patiekalą, kurį galės įsigyti restorano lankytojai“, – pasakoja „Grill London“ šefas Tadas Paplauskas. Dalis šio patiekalo pardavimo lėšų bus skirta investuoti į SOS vaikų kaimų globojamų vaikų ateitį, jų mokymąsi, popamokinę veiklą. Tad pagalbos sulauks ne tik Diana ir Rytis, bet ir kiti vaikai.

Po susipažinimo su virtuvės įranga, taisyklėmis, vaikai iš karto kibo prie darbų – jau pirmosios pamokos metu šefas mokė gaminti trintą daržovių sriubą. Tiek Dianai, tiek Ryčiui sunkiausia buvo išmokti tinkamai naudotis peiliu. „Pasirodo, norint tinkamai supjaustyti pomidorą griežinėliais, kad jis išliktų tvirtas ir netrykštų sultimis, reikia išmokti tinkamai laikyti peilį ir pjauti tinkamu kampu“, – sako Diana. O Rytis džiaugėsi sužinojęs, kaip elgtis, kad pjaustant svogūnas negriaužtų akių: „Reikia nenupjauti koto ir jį prilaikant pjaustyti svogūną. Taip neišbėgs jo sultys, kurios ir griaužia akis“. Restorano šefas pasidalino dar vienu skanios trintos sriubos patarimu. Pasirodo, gaminant trintas sriubas pirma reikia apkepti daržoves. Tik taip sriuba įgaus tinkamą skonį.

Vaikai taip pat išmoko tinkamai pjaustyti, marinuoti ir kepti mėsą. „Pastebėjau, kad jau po kelių pamokų Diana su Ryčiu jautėsi daug drąsiau. Tačiau tai tik pirmieji žingsniai mokantis virtuvės amato. Vaikams dar reikalinga pastovi ir intensyvi edukacija“, – sako šefas Tadas Paplauskas. Vis tik pradžia padaryta – gyvas prisilietimas prie amato neabejotinai suteikė Dianai ir Ryčiui daugiau pasitikėjimo savimi ir tikėjimo ateitimi.